مراقبت و نگهداري از سمعک -?خرید سمعک |قیمت سمعک |سمعک نجوا

مراقبت و نگهداري از سمعک

 در مقالات

چرا مراقبت و نگهداري از سمعك اهميت دارد؟

سمعك وسيله ايي الكتريكي است و همچون ساير وسايل الكترونيكي نياز به مراقبت دارد. سمعك به علت تكنولوژي بالايش گران قيمت است ازاينرو اگر اسيبي به آن وارد شود بدون شك هزينه هاي زيادي را برا  ي بيمار و خانواده او در پي خواهد داشت. سمعك وسيله اي ظريف است و با كمترين فشار به مدار آن اسيب مي رسد. سمعك به اب حساس است و اگر اب وارد مدار سمعك شود مي سوزد.

سمعك به مرور زمان دچار فرسودگي مي شود ازاينرو بايد با مراقبت طول عمر آن را افزايش دهيم. سمعك چون در گوش بيمار قرار مي گيرد رطوبت گوش افزايش مي يابد كه اين افزايش رطوبت مي تواند به مرور سبب فرسودگي مدارهاي سمعك شود.

 

مراقبت و نگهداري از سمعک

باتري سمعك

سمعك وسيله ايي االكتريكي است ازاينرو نياز به باتري دارد. باتري سمعك چون سايز كوچكي دارد زمان كمي دوام مي آورد و سپس خالي مي شود ازاينرو بايد در نگهداري آن دقت كنيم. باتري سمعك در ۴ سايز موجود است:

 • باتري سايز ۱۰ يا همان رنگ زرد
 • باتري سايز ۳۱۲ يا همان رنگ قهوه ايي
 • باتري سايز ۱۳ يا همان رنگ نارنجي
 • باتري سايز ۶۷۵ يا همان رنگ آبي

تمامي باتري هاي سمعك

كارت گارانتي و جعبه سمعك به وضعيت دماي محيط و رطوبت هوا حساس هستند و اگر دماي محيط خيلي با دماي ۲۵ درجه تفاوت بالايي داشته باشد بر روي مصرف باتري اثر خواهد گذاشت. اگر زماني كه نمي خواهيد از سمعك خود استفاده كند مثلا موقع حمام رفتن يا خوابيدن و غيره لازم است در باتري سمعك خود را باز كنيد تا مصرف آن كاهش يابد و سمعكتان بي دليل روشن نباشد.

براي خريد باتري سمعك اصل و اورجينال با ما در تماس باشيد. فروش ويژه انواع باتري سمعك:

 • باتري دوراسل
 • باتري رايواك
 • باتري زيمنس
 • باتري زني پاور

تماس: ۰۹۱۰۹۲۵۹۳۷۷

 

نحوه مراقبت و نگهداري از سمعك داخل گوشي:

سمعك هاي داخل گوشي به دليل آنكه ظريف تر هستند نياز به مراقبت و نگهداري بيشتري دارند. در سمعك هاي داخل گوشي با رعايت نكات زير مي توانيد عمر مفيد سمعك خود را بيش از ۵ سال افزايش دهيد:

 1. هميشه جعبه سمعك را همراه خود داشته باشيد. زيرا اگر نخواهيد از سمعك استفاده كنيد آن را داخل جعبه مي گذاريد كه اين جعبه مخصوص سبب مي شود به سمعك فشار وارد نشود و حتي نشكند.
 2. هيچ وقت سمعك را در مكان هاي عمومي همچون ميز كار، اشپزخانه، پذيرايي و … رها نكنيد زيرا بسياري از مردم از سمعك اطلاعاتي ندارند و به خيال خود اين دانه ايي پلاستيكي است و امكان دارد آن را در سطل زباله بيندازند.
 3. سمعك داخل گوشي خود را هر شب با دستمال مخصوص سمعك تمييز كنيد
 4. سمعك داخل گوشي خود را هر هفته با پد الكلي نظافت كنيد تا ويروس و با كتري به بدنه آن نچسبد.
 5. سمعك داخل گوشي خود را هر شب داخل جعبه خشك كن قرار دهيد تا رطوبت مدار آن حذف شود.
 6. اگر قرار است به مدت بيشتر از چند دقيقه از سمعك خود استفاده نكنيد در باتري سمعك را باز نماييد اين كار سبب مي شود هم مصرف باتري سمعك كاهش يابد هم سبب مي شود مدار سمعك دچار استهلاك نشود.
 7. هيچ وقت نگذاريد سمعك با آب و مواد مايع ديگر تماس مستقيم داشته باشد.خرید سمعک هوشمند

 

نحوه مراقبت و نگهداري از سمعك پشت گوشي:

سمعك هاي پشت گوشي نياز به مراقبت و نگهداري بيشتري دارند. در سمعك هاي پشت گوشي با رعايت نكات زير مي توانيد عمر مفيد سمعك خود را بيش از ۵ سال افزايش دهيد:

 1. هميشه جعبه سمعك را همراه خود داشته باشيد. زيرا اگر نخواهيد از سمعك استفاده كنيد آن را داخل جعبه مي گذاريد كه اين جعبه مخصوص سبب مي شود به سمعك فشار وارد نشود و حتي نشكند.
 2. هيچ وقت سمعك را در مكان هاي عمومي همچون ميز كار، اشپزخانه، پذيرايي و … رها نكنيد زيرا بسياري از مردم از سمعك اطلاعاتي ندارند و به خيال خود اين وسيله ايي بازي است و امكان دارد آن را در سطل زباله بيندازند.
 3. سمعك پشت گوشي و قالب سمعك خود را هر شب با دستمال مخصوص سمعك تمييز كنيد
 4. سمعك پشت گوشي و قالب سمعك خود را هر هفته با پد الكلي نظافت كنيد تا ويروس و با كتري به بدنه آن نچسبد.
 5. سمعك پشت گوشي خود را هر شب داخل جعبه خشك كن قرار دهيد تا رطوبت مدار آن حذف شود.
 6. اگر قرار است به مدت بيشتر از چند دقيقه از سمعك خود استفاده نكنيد در باتري سمعك را باز نماييد اين كار سبب مي شود هم مصرف باتري سمعك كاهش يابد هم سبب مي شود مدار سمعك دچار استهلاك نشود.
 7. هيچ وقت نگذاريد سمعك با آب و مواد مايع ديگر تماس مستقيم داشته باشد.

 

كارت گارانتي سمعك

زماني كه سمعك براي بيمار تجويز مي شود يك كارت بين المللي صادر مي شود كه اين كارت گارانتي حتما بايد حفظ شود زيرا سمعك ها ۲ سال گارانتي دراند كه اين گارانتي تنها با رويت كارت گارانتي انجام پذير است. گارانتي سمعك شامل تمام خدمات سمعك مي شود حتي اگر سمعك شما كاملا بسوزد يك سمعك نو به بيمار تحويل داده مي شود. لازم به ذكر است گارانتي شامل شكستگي سمعك و سوختن سمعك به خاطر آب نمي شود.

 

ايا سمعك وسيله نگهداري و محافظت خاصي دارد؟

بله سمعك هم همچون ساير وسايل شامل يكسري وسايل نگهداري سمعك است كه به آن كيت سمعك مي گويند. اين كيت شامل دستمال هاي مرطوب مخصوص تمييز كردن سمعك است و در آن جعبه خشك كن همراه با قرص هاي ضد رطوبت است. كه بيمار بايد شب ها سمعك را داخل اين جعبه بگذارد و قرص ها خشك كن را در كنار سمعك قرار دهد. اين جعبه به كاهش رطوبت مدار سمعك كمك مي كند و سبب مي شود عمر سمعك افزايش يابد.

همچنين يك سري كيت هاي الكتريكي براي خشك كردن سمعك وجود دارد كه اين كيت خشك كن به برق وصل مي شود و زماني كه سمعك در جعبه قرار مي گيرد مدار uv يا همان اشعه فربنفش علاوه بر پاك سازي سمعك سبب حذف كامل رطوبت داخلي سمعك مي شود.

در كلينيك سمعك نجوا بيماراني داريم كه با رعايت اصول زير بيش از ۱۰ سال است از سمعك خود استفاده كنند.

 

در صورت هر گونه سوال مي توانيد از مشاوره رايگان ما بهره ببريد

شعبه اصلي و مركزي سمعك نجوا: خيابان مطهري، خيابان جم روبروي بيمارستان جم، كوچه نظري، كوچه دلفان، پلاك ۵ واحد ۱۰

 

تماس:

۰۲۱۸۸۳۴۳۵۸۴

۰۹۱۰۹۲۵۹۳۷۷

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس با نجواريز ترين سمعک هاي دنياسمعک ارزان قيمت؟