مشاوره رایگان
جهت دریافت مشاوره رایگان شماره خود را وارد نمایید

علت و درمان گرفتگی و کیپ شدن گوش

گرفتگی و کیپ شدن گوش یکی از مشکلات شایع و آزاردهنده است که می‌تواند به طور موقت یا مزمن بر شنوایی و کیفیت زندگی افراد تأثیر بگذارد. علل این مشکل می‌تواند متنوع باشد و شامل انباشت موم گوش، عفونت‌های گوش میانی یا خارجی، تغییرات ناگهانی فشار هوا (مانند مسافرت‌های هوایی یا غواصی)، آلرژی‌ها، و حتی ورود اجسام خارجی به کانال گوش باشد. هر یک از این عوامل می‌تواند باعث انسداد یا التهاب در مجرای گوش شود و در نتیجه حس گرفتگی و کاهش شنوایی ایجاد کند.

درمان گرفتگی گوش بستگی به علت بروز آن دارد. برای مثال، انباشت موم گوش معمولاً با استفاده از قطره‌های نرم‌کننده موم و یا شستشوی گوش توسط پزشک قابل حل است. در موارد عفونت‌های گوش، معمولاً آنتی‌بیوتیک‌ها یا داروهای ضدالتهابی تجویز می‌شوند. تغییرات فشار هوا را می‌توان با جویدن آدامس، بلعیدن، یا استفاده از تکنیک والسالوا (دمیدن هوا با بینی بسته) مدیریت کرد. در موارد آلرژی، مصرف داروهای ضد آلرژی می‌تواند مؤثر باشد. همچنین در صورتی که جسم خارجی وارد گوش شده باشد، مراجعه به پزشک جهت خارج کردن آن ضروری است.

تشخیص دقیق علت گرفتگی گوش نیازمند ارزیابی کامل پزشکی است، زیرا درمان نادرست می‌تواند مشکلات بیشتری را به دنبال داشته باشد. بنابراین، در صورت بروز هر گونه علائم نگران‌کننده، مشاوره با یک متخصص گوش و حلق و بینی توصیه می‌شود تا ضمن تشخیص صحیح، درمان مناسب نیز ارائه گردد.

خلاصه:

علت و درمان گرفتگی گوش و کیپ شدن

عللت کیپ شدن گوش

 • کاهش فشار هوا: در پرواز یا ارتفاعات بالا، فشار هوا در گوش میانی کم می‌شود و پرده صماخ به سمت داخل کشیده می‌شود.
 • جرم گوش: تجمع جرم گوش در مجرای گوش خارجی می‌تواند کانال گوش را مسدود کند.
 • انسداد شیپور استاش: این لوله گوش میانی را به پشت گلو وصل می‌کند. انسداد آن به دلیل عفونت، آلرژی یا سیگار کشیدن می‌تواند باعث کیپ شدن گوش شود.
 • عفونت گوش: عفونت گوش میانی یا خارجی می‌تواند باعث التهاب و تجمع مایع در گوش شود.
 • بیماری‌های دیگر: سرماخوردگی، آنفولانزا، سینوزیت و آلرژی می‌توانند باعث کیپ شدن گوش شوند.

درمان گرفتگی گوش

 • درمان خانگی گرفتگی گوش و کیپ شدن گوش

  • خمیازه کشیدن: برای متعادل کردن فشار هوا در گوش.
  • جویدن آدامس: برای تحریک عضلات شیپور استاش و باز کردن آن.
  • کمپرس گرم: برای افزایش جریان خون و تسکین درد.
  • استفاده از قطره گوش: برای نرم کردن جرم گوش و خارج کردن آن.
 • درمان‌های پزشکی کیپ شدن گوش

  • درمان گرفتگی گوش با آنتی‌بیوتیک: برای درمان عفونت گوش.
  • داروهای ضد احتقان: برای کاهش التهاب و باز کردن مجرای تنفسی.
  • جراحی: برای برداشتن جرم گوش یا درمان انسداد شیپور استاش.

نکات مهم درمان گرفتگی و کیپ شدن گوش

 • اگر کیپ شدن گوش شما بیش از چند روز طول کشید یا با علائم دیگری مانند درد، تب یا کاهش شنوایی همراه بود، به پزشک مراجعه کنید.
 • از گوش پاک‌کن برای تمیز کردن گوش خود استفاده نکنید، زیرا می‌تواند جرم گوش را به داخل گوش هل دهد و باعث آسیب به پرده صماخ شود.
 • برای جلوگیری از کیپ شدن گوش، از قرار گرفتن در معرض صداهای بلند، تغییرات ناگهانی فشار هوا و شنا در آب آلوده خودداری کنید.

درمان گرفتگی گوش

علت و درمان کیپ شدن گوش

سرماخوردگی یا آنفولانزا می‌تواند به شما حس بسیار بدی بدهد. مقابله با عواملی مثل آبریزش بینی، فشار در گوش و سینوس‌های پر به اندازه کافی آزار دهنده است، اما مشکلات شما به ندرت به همین جا ختم نمی‌شود. از آنجا که گوش، بینی و گلو شما کاملاً به هم وصل هستند، یک مشکل در یک ناحیه اغلب به منطقه دیگری منتهی می‌شود.  احتقان گوش یکی از مشکلات بسیاری است که هنگام تحت فشار بودن سینوس‌ها، بینی و گلو ممکن است با آن مواجه شوید.

علت کیپ شدن ناگهانی گوش

پیشنهاد مطالعه : وزوز گوش

منظور از فشار گوش چیست؟

شیپوراستاش مسیری کوچک است که گوش میانی شما را به گلوی تان وصل کرده که در متعادل کردن فشار در گوش میانی شما نقش اساسی ایفا می‌کند. 

 1. این کار را با باز کردن هنگام عطسه، بلع یا خمیازه کشیدن انجام می‌دهد.
 2. این مکانیسم از ایجاد فشار هوا و مایعات در داخل کانال گوش و پشت پرده گوش شما جلوگیری می‌کند.
 3. وقتی شیپور استاش دچار انسداد می‌شود، صداها را به وضوح نمی‌شنوید و به حالت تو دماغی در می‌آیند. در نتیجه احساس درد، فشار و پری در فضای گوش نیز محتمل است.
 4. آلرژی‌ها، عفونت‌های سینوسی، سرماخوردگی یا آنفولانزا همگی می‌توانند باعث شوند تا دهانه شیپور استاش شما تا حدودی مسدود شود.
 5. التهاب بافت و ترشحات مخاط بخش زیادی از دلایل اختلال عملکرد شیپوراستاش است.
 6. سفرهای هوایی و تغییر ارتفاع نیز می‌تواند از دلایلی باشد که شیپور استاش شما به درستی کار نکند.

 

درمان کیپ شدن گوش

چگونه می توان مشکل فشار در گوش را برطرف کرد؟

برای تسکین علائم و پیدا کردن بهترین راه حل، ابتدا باید علت آن را مشخص کنید. در اینجا دلایل متداول و نکاتی برای رفع آن ذکر شده است.

علل کیپ شدن گوش

 

سینوس‌ها

همانطور که در بالا ذکر شد، سینوس‌ها، گوش‌ها، گلو و بینی به هم نزدیک هستند. مشکلی که در یک منطقه وجود دارد، غالبا باعث درگیر شدن منطقه ی دیگر خواهد شد. هنگامی که سینوس‌های شما دچار احتقان می‌شوند، می‌توانند فشار گوش میانی و احساس پر بودن را ایجاد کنند.

سایر علل کیپ شدن گوش

از جمله عوامل مختلفی که سبب کیپ شدن گوش می‌شود، می‌توان به مواردی چون گرفتگی سینوزیت، سرماخوردگی، ورود آب به هنگام شنا، استحمام و یا اختلال در عملکرد شیپوراستاش اشاره نمود.

پس از دیدن گرفتگی گوش، معمولاً حس بسیار قوی برای دریافت علت مشکل، مسأله اختلال در عملکرد شیپوراستاش است. همان گونه که گفتیم اختلال و مشکل در شیپوراستاش همیشه در اختلال فشار خود را نشان خواهد داد. اگر بخواهیم به صورت دقیق‌تر و علمی توضیح دهیم، در حقیقت همیشه فشار هوایی که داخل گوش و پشت پرده میانی است، بایستی با فشار هوای خارج از گوش یعنی هوای محیط برابری نماید.

 در غیر این صورت، ممکن است که هوا به مرور جذب گردیده و مایع در گوش میانی جمع گردد. در نهایت در این حالت بیمار دچار «اوتوسروز» خواهد شد. از این رو همواره به افرادی که شیپوراستاش آن‌ها دچار اختلال و مشکل است، پیشنهاد می‌شود که همیشه در هنگام مسافرت با قطار، هواپیما و یا کشتی، آدامس و یا آب نبات همراه خود داشته باشند. به دلیل این که جویدن آدامس و یا خوردن آب نبات همراه با حرکات کام است، کیپ شدن گوش به سرعت رفع و تعادل هوا بلافاصله برقرار خواهد شد.

علت کیپ شدن گوش

پیشنهاد مطالعه : آیا جرم گوش خطرناک است؟

شایع ترین علل احتقان مربوط به سینوس

 • آلرژی
 • عفونت‌های ویروسی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا
 • عفونت سینوس
 • دود تنباکو و مواد تحریک‌کننده محیطی مشابه
 • باروترمای گوش (آسیب فیزیکی ناشی از تغییرات فشار محیط)

این مهم است که بفهمید چه چیزی مانع از تخلیه مناسب لوله‌ها می‌شود. اگر مشکل برطرف نشده باشد، مایع جمع شده در پشت پرده گوش شما می‌تواند باعث پارگی آن شود.

در اینجا نکاتی برای کمک به از بین بردن مایع از کانال گوش شما وجود دارد:

 • در حالی که گوش خود را به سمت‌شانه خم می‌کنید، لاله گوش خود را بکشید.
 • از کمپرس گرم استفاده کنید. بعد از یک دقیقه آن را بردارید. این روند را تا زمانی که تسکین پیدا کنید تکرار کنید.
 • قطره گوش OTC بدون نسخه را امتحان کنید و مطمئن شوید دارای الکل باشد چون خاصیت خشک کنندگی دارد.

آلرژی

 •  آلرژی نیز می‌تواند باعث گرفتگی گوش شود.
 •  مصرف آنتی هیستأمین‌ها و مواد ضد احتقان می‌تواند فشار گوش و سایر علائم را در شما کاهش دهد.
 •  آنتی هیستأمین‌ها به اشکال مختلفی تولید می‌شوند.
 •  قرص، کپسول، مایعات از معروف‌ترین آن‌ها هستند.
 •  برخی از مارک‌ها فقط با نسخه در دسترس هستند.
به متخصص مراجعه کنید تا در انتخاب مناسب‌ترین گزینه به شما کمک کند.

مسافرت هوایی

در هنگام برخاستن و فرود آمدن، تغییر سریع فشار هوا می‌تواند باعث ایجاد اختلاف فشار بین گوش میانی و محیط شود. این عدم تعادل مانع از لرزش پرده گوش (غشای تمپان) می‌شود. درد گوش، احساس پر بودن و فشار همه می‌تواند شرایطی را که اغلب به آن گوش هواپیمایی گفته می‌شود، نشان دهد.

روش درمانی برای کیپ شدن گوش

چندین روش درمانی برای کیپ شدن گوش وجود دارد که می‌توانید برای تسکین علائم احتقان سینوس و فشار ناشی از آن استفاده کنید:
 1. از ضد احتقان بینی استفاده کنید.
 2. از نتی پات(قوری نتی) یا محلول‌های نمکی برای شستشو و باز کردن حفره‌های بینی استفاده کنید.
 3. برای مرطوب نگه داشتن هوا از دستگاه بخور استفاده کنید. هوای خشک می‌تواند تحریک‌کننده بینی شما باشد.
 4. از آروماتراپی استفاده کنید. روغن اکالیپتوس می‌تواند به باز شدن راه‌های هوایی شما کمک کند. می‌توانید از آن را به صورت بخار استنشاق کنید، چند قطره از آن را در آب حمام خود قرار دهید یا از بطری آن را استنشاق کنید.
 5. هر دو ساعت یکبار یک لیوان آب تمیز بنوشید. مقدار زیادی چای گیاهی، آب سبزیجات و آب گوشت بنوشید. افزایش مقدار مایع به شل شدن مخاط کمک می‌کند.

جمع شدن مایع درون گوش

:هنگامی که مشکلی در مسیر‌های تخلیه وجود دارد، مایعات می‌توانند در گوش شما جمع شوند. این اختلال می‌تواند باعث شود که مایعات در پشت پرده گوش شما به دام بیفتند. از علائمی که هنگام برخورد با مایعات به دام افتاده ممکن است تجربه کنید:

 • شنیدن صدای زنگ در گوش
 • احساس پری در گوش
 • فشار گوش
 • افت شنوایی
 • سرگیجه
 • مشکلات تعادلی

گرفتگی گوش

جمع شدن جرم در گوش


دلایل مختلفی می‌تواند ریشه این مسأله باشد

 1.  این اتفاق زمانی می‌افتد که جرم به عمق کانال گوش فرو رود یا کاملاً پهنای کانال را مسدود کند.
 2.  انسداد ناشی از جرم باعث علائم مختلفی از جمله کاهش شنوایی، سرگیجه، درد گوش، پر شدن گوش، فشار و وزوز گوش (زنگ زدن در گوش) می‌شود.
 3. ممکن است هنگام تمیز کردن گوش ناخواسته باعث انسداد آن شوید.
 4.  اگر از سمعک یا گوش گیر استفاده می‌کنید ریسک انسداد توسط جرم درون گوش شما زیاد است.
 5.  امن‌ترین راه برای از بین بردن جرم گوش استفاده از آب گرم یا محلول نمکی درون کانال گوش برای چند دقیقه است. در صورت تمایل می‌توانید برای این کار از لوازمی برای مرطوب کردن گوش استفاده کنید.

هنگامی که آب جرم گوش را نرم کرد، از طریق گوش خارجی تخلیه می‌شود.
 

درمان گرفتگی گوش

چند نکته علت و درمان کیپ شدن گوش

در اینجا چند نکته علت و درمان کیپ شدن گوش برای اصلاح شرایط آورده شده است:

 • خمیازه کشیدن، جویدن آدامس و بلعیدن را در هنگام صعود و نزول امتحان کنید تا ماهیچه‌هایی که شیپور استاش را باز می‌کنند، فعال شوند.
 • در حالیکه دهان خود را بسته‌اید و بینی خود را گرفته‌اید بازدم خود را با فشار انجام دهید.
 • اگر احتقان دارید، ۳۰ دقیقه تا یک ساعت قبل از برخاستن و فرود، اسپری بینی را امتحان کنید.

عفونت گوش میانی و گوش خارجی

عفونت گوش میانی (اوتیت مدیا) علائم مختلفی از جمله افت شنوایی، سرگیجه و درد گوش ایجاد می‌کند. ویروس‌هایی که باعث عفونت‌های تنفسی می‌شوند اغلب عامل به وجود آورنده آن هستند.

عفونت گوش خارجی otitis externa اغلب به عنوان گوش شناگر خوانده می‌شود. آن‌ها معمولاً ناشی از آب باقی مانده در گوش شما پس از قرار گرفتن در معرض رطوبت هستند. آب به دام افتاده پس از شنا یا استحمام زمینه مناسبی برای پرورش باکتری‌ها است. بیشتر اوقات، عفونت گوش به تنهایی برطرف می‌شود.

با این حال قطره گوش و دارو‌های ضد درد می‌توانند در تسکین درد و سایر علائم مفید باشند. اگر علیرغم درمان خانگی علائم شما بدتر می‌شود، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. همانطور که مشاهده می‌کنید فشار در گوش شما می‌تواند با شرایط مختلفی همراه باشد.رسیدن به علت ناراحتی شما ضروری است. درمان خانگی معمولاً تنها چیزی است که شما نیاز دارید.

اما اگر علائم شما بیش از دو هفته طول بکشد و با گذشت زمان بدتر شود، باید به دنبال مراقبت پزشکی باشید.در صورت بروز تب، ترشح گوش، درد شدید یا افت شنوایی به پزشک مراجعه کنید.

در کلینیک شنوایی و سمعک نجوا تشخیص و درمان انواع کم شنوایی ها زیر نظر گروهی از متخصصین انجام می شود. و در این کلینیک پیشرفته ترین و مجهز ترین سمعک های روز دنیا تجویز و تنظیم می شود.

دكتر وحيد مرادي متخصص شنوايي شناسي نوزادان و كودكان

از دانشگاه علوم پزشكي تهران

جهت مشاوره رايگان مي توانيد با شماره زير تماس حاصل فرماييد.

02188343584

09109259377

02188828999

02188860666

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه ها درباره علت و درمان گرفتگی و کیپ شدن گوش

سلام پسر م به علت سرخوردگی گوش سمت راستش کیپ شده البته بجزسرماخوردگی یه وقتایی شنوایی کم هست

سلام وقت بخیر اگر منظورتون اینه بجز الان که سرما خورده حس میکنید بقیه اوقاتم شنواییش کمه بیاریدش ازش تست شنوایی بگیریم
ولی درکل بعد از بهبودی کامل سرماخوردگی حالت کیپی از بین میره اگر گوشش دچار عفونت بلندمدت نشده باشه


سلام یکماه پیش در جایی بودم که هوای سرد وباد تندی می آمد از آن موقع تا حالا گوش چپم کیپ شده وصدای بادوانعکاس صوتی دارم دکتر که مراجعه‌کننده گفتند گوش خارجی سالمه و امپول کورتون و سینازین گرفتم که تا این مدت تاًثیری نداشته شنوایی سنجی هم رفتم گفتند شنوایی این گو ش مقداری کم شده است باید چه کرد؟ درد وناراحتی دیگری ندارم.

سلام تشریف بیارید کلینیک ازتون تست بگیریم که محل و میزان آسیب مشخص بشه و دقیق بهتون بگیم چه کاری باید انجام بدید


می خواهم بیداریم شوم گوشهایم سنگینتر می‌شود سمعک هم دارم خواهشمندم دکترجواب بدید

سلام
بدون شک
گوش شما خونرسانی ضعیفی دارد
دستگاهی داریم که باعث می شود خونرسانی حلزون درمان شود
توصیه می کنم آقای دکتر مرادی ویزیتتون کنن.


با سلام،من سه ماهه قبل گوش راستم درد شدیدی داشت و شنواییش خیلم کم شده بود( کیپ شده بود) دکتر رفتم قطره داد و بعدشم ساکشن کردم مدتی خوب بود تا ده روز قبل دوباره کیپ شد و حالت لجز بودن داخل گوشم بود باز قطره و ساکشن الان دوباره همنوجور شده،درد ندارم سرگیجه و... ندارم فقط گوشم کیپ شده

سلام وقت بخیر به احتمال زیاد گوشتون دچار عفونت قارچی شده به خاطر همین مشکل گوشتون حل نمیشه تشریف بیارید با ویدیو بهتون نشون میدیم وضعیت داخل گوشتونو.


سلام وقتتون بخیر ممنون از اطلاعاتی که به ما میدید امیدوارم که همیشه سلامت وتندرست باشید ودل خوش داشته باشید من چند وقتی هستش که گوش راستم وقتی که دست به سرم میکشم یا اینکه موهامو شونه میکنم انکار یکی جلو پرده ی گوشم رو میگیره و ول میکنه مثل دری که باز و بسته میشه واینکه سرم بیشتر موقع ها صدا میده مخصوصا وقتی که همه جا ساکت واحساس میکنم کمی گوشام کمتر میشنوه و بیشتر اوقات سردرد دارم مخصوصا صبح ها این رو هم بگم که میگرن هم دارم ممنون از اینکه هستید سپاسگزارم

سلام فشار مغز و حلزون شما بالا رفته
با دارو و درمان فیزیوتراپی به راحتی درمان میشید
متاسفانه به خاطر نبودن دستگاه های وزوز گوش در بقیه کلینیک ها فقط باید در خود مطب نجوا درمان بشید.


سلام من چند روزه هنگام خوابیدن به سمت چپ گوش سمت چپم کلا کیپ میشه وبا جابجایی وبه سمت دیگه خوابیدن خوب میشه علتش چیست کلا سمت چپ می‌خوابم کیپ میشه انگار در گوشم بسته میشه

یا گوشتون جرم زیادی داره یا شیپور استاشتون کیپ شده. شما کاملا درمان میشید. فقط دکتر باید طبق تشخیص درمانتونو شروع کنن.


سلام خدمت شما من چند وقتیه سرماخوردگی گرفتم و الان بهترم ولی گوشم کامل کیپ شده و درد میکنه از اونجا که خارج از کشور زندگی میکنم و اینجا هم به ندرت دارو میدن و فقط میگن میوه بخور سیستم دفاعی بدنت بره بالا یه راهی پیشنهاد بدین از این وضعیت بیام بیرون واقعا گوشم اذیت میکنه

با سلام بهترین حالت اینه دماغتونو بگیرید هوا بدید تو گوشتون به فاصله هر نیم ساعت اگر بتونید شربت سیتریزین بخورید و با اسپری رستانکس تو بینیتون اسپری کنید دو روزه خوب میشید


با سلام و خسته نباشید. من حدود ده روز پیش دچار سرما خوردگی ویروسی شدم. الان یک هفته است که آنتی بیوتیک مصرف می کنم و از اسپری بینی هم استفاده می کنم. تشخیص دکتر چرک کردن سینوزیت بود. بیشترین مشکل من ترشحات بینی ‌و گلو بود که خیلی کم شده، اما
الان مشکل اصلیم کیپ شدن و حس پر بودن گوش راستمه. آیا با ادامه دادن داروها نتیجه می گیرم؟ برای حل این مشکل چه کار دیگه ای باید
انجام بدم و چطوری بخوابم که کمتر اذیت بشم؟ ممنون


سلام وقت بخیر

دختر من ۳/۵ سالشه و طی دو سال گذشته هروقت مریض میشه اوتیت میشه امروز برای تست شنوایی مراجعه کردیم گوش راست شنواییش در فرکانس پایین نزدیک به ۳۰ هست. آیا ممکنه آزمون با گوشی در این سن‌ خطا داشته باشه؟ این دسیبل طبیعیه؟ یا نگران کنندس؟

با سلام نتیجه این تست در کودک این سنی خطا ممکنه داشته باهش. اگر میخواهید از هر جهتی خیالتون راحت بشه تست ای بی آر در خواب باید انجام بسه. می تونید از منشی های کلینیک وقت بگیرید. اصلا جای نگرانی نیست


سلام و عرض ادب. من حدودا یک هفته شده گوش چپم کاملا احساس کیپی می کنم و وزوز شبیه صدای باد دار.و و سرگیجه هم دارم. باید چیکار کنم؟ اصلا هم سرما نخوردم

با سلام شما دچار سکته گوش شدید حتما اگر در تهران هستید بدون گرفتن وقت مراجعه کنید چون باید سریعا تا زمان طلایی درمان نگذشته دارو کورتون مستقیم تو گوشتون تزریق بشه.


با سلام خدمت شما و با تشکر از مقاله خوبتون
من سوالی در همین رابطه دارم من الان نزدیک یک هفته سرماخوردم اوایل هردو گوشم باز بود و بعد فقط گوش چپم باز بود الان اما هردو گوشم به شدت بسیار زیاد کیپ شده راستم کمی
بهتر از چپ میشنوه من تو گوشام مخصوصا چپ احساس پری
میکنم در گوش راست هم گاها ااحساس درد دارم
آیا خوب میشم؟ آخه خیلی احساس پری میکنم

باسلام بله خوب می شوید. اگر درتهران هستید به مطب مراجعه کنید. اگر نه به متخصص تون بگید دارو رستانکس اسپری بینی و دارو شربت نئوتادین براتون بنویسن. هر 8 ساعت یک بار مصرف بشه. بعد سه روز خوب مبشوید


سلام وقتتون بخیر دوسه ماه قبل یهویی گوش چپم کیپ شد و وز وز و سنگینی و تا حدودی همرا با افت شنوایی و آبریزش زیاد از بینی بود رفتم دکتر آنتی بیوتیک و آنتی هیستامین دادن یه ماه خوب بود و افت شنوایی از بین رفت ولی بعده یک ماه دوباره هر از گاهی گوشم احساس سنگینی پری و کم شنوایی دارم و البته اینم بگم وز وز گوشم کامل از بین نرفت و دائم وز وز گوشم هنوز کماکان هستش و با مصرف داروهای قبلیم که اکتوسرک با جینگو بی زد علائم از بین میره و بعد از دو سه هفته دوباره علایم برمیگرده و اینم بگم که آب دهنم قورت میدم صدای تق تق شدیدی توی گوشم حس میکنم ..........................................................سلام مشکل شما به خاطرخود ایمنی هست و بدنتون به حلزون و عصب گوش تون حمله می کنه. حتما وقت بگیرید معاینه تون کنیم. چون باید کاملا از بین بره و در صورت عدم درمان کامل امکان داره باعث ناشنوایی کامل بشه. برای درمان وزوز گوش تون هم باید حتما فیزیوتراپی عصب گوش انجام بشه با لیزرتراپی. و این دستگاه ها متاسفانه فقط در کل کشور در خود کلینیک نجوا وجود دارند.

با سلام اصلا به معده ربطی نداره. در شما حتما باید تست ام آر ای از مغز بگیریم. مطمئن باشیم مشکلی خدایی نکرده مثل تومور نباشه. در شما دو حالت بیشتر نداریم یا سنگ های قسمت تادل گوش تون تکون میخورن یا فشار مایع گوش تون بالا میره ولی در دو حالت هم قابل درمانه و هم می تونید یسری کارها کنید که دیگه ایجاد نشوند


ممنونم از مطالب بسیار قشنگتون. خیلی ساده و بدرد بخور بود برام


با تشکر از مطالب علمی و آموزندتون


بابت نوشته های خوب سایتتون خواستم تشکر کنم. بندهخودم تو آزمایشگاه خون کار می کنم. از اینکه تمام جزییات و قشنگ توضیح دادید خواستم تشکر کنم که این کار خوبتونو ادامه بدید

باسلام. بسیار خرسندیم از اینکه مطالب علمی سایت نجوا برای شما و بقیه هموطنان عزیزمون مفید بوده. حتما همیشه و تقریبا هر هفته مقاله های جدید علمی به روز رسانی میشود


سلام. بچه من تو تست شنوایی abr شنوایش رو 40 ه اما تو تست assr رو 75 ه. اینجا میگن گوشش افتش زیاده. اما با صدای کم هم بچم بر میگرده؟

خیلی ها مشکل شمارو دارن و خداروشکر بالای ۸۹ درصد جواب گرفتن


سلام. ایا وقتی گوش ها کیپ بشه ادم دچار سرگیجه و عدم تعادل میشه؟ چون بچه من هر وقت سرما میخوره تا چند روز نمی تونه خوب راه بره و هی زود زود میفته

بله دقیقا چون گوش انسان دو قسمت داره که حلزون برای شنیدن است و قسمت تعادلی به اسم مجاری نیم دایره برای حفظ تعادل بدن است. وقتی گوش ها پر عفونت میشه مواد سمی به قسمت تعادل هم میرسه و سبب سرگیجه و افتادن و حتی حالت تهوع میشه


سلام. بچه من سرماخوردگی داره. دیشب یدفعه اینقدر جیغ کشید که ما گفتیم داره میمیره. یدفعه از گوشش خون و چرک ریخت بیرون و دیگه اصلا گریه نکرد. بردیم درمانگاه گفتن چیزی نیست. عفونت گوش داشته. ایا لازمه متخصص ببینه؟

سلام. ای وای ما از دست افراد غیر متخصص. پرده گوش بچه تون پاره شده بخاطر همین قبل پاره شدن اینقدر درد داشته و یدفعه آروم شده. حتما بچه تونو بیارید کلینیک تا آقای دکتر مرادی تست کنن


سلام. من از شهر سمیرم پیام میدم. بچه من کل بهار شب ها خور خور می کرد و یکم بدون به نفس زدن می افته. آیا علتش همین لوزه س؟ یا ریه هاش مکسل داره؟

بچه شما آلرژی داره به همین خاطر لوزه هاش ملتهب شده و جلو خروج راه حلقی و دماغی شو گرفته. اگر بالای 5 ساله بهتره لوزه شو بردارید که مغزش راحت بتونه هوا بهش برسه


سلام درود بر اقای دکتر مرادی. خیلی مدیونشون هستم که بچه مو با درمان دقیقشون نذاشتن بره زیر تیغ جراحی گوش

خداروشکر که خوب شده


با سلام
نزدیک به یک ماهه به صورت یکباره گوش راستم کیپ شد و اولش درد و وزوز نداشت رفتم دکتر گفت ویروسی شده و کورتون داد الان نزدیک به سه هفتس دارم مصرف میکنم نزدیک به ۳۰ درصد شنواییم برگشته ولی هنوز وزوز دارم حس میکنم گوشم کیپه و سنگین ،تست نوار گوش که اول کار دادم خیلی داغون بود و رو مرز ۹۰ بود الان رسیده به ۶۰ ،آیا به نظرتون برگشت شنوایی در طول زمان برمیگرده؟

اگر میخواید بهبود ادامه دار بشه باید حتما فیزیوتراپی عصب گوش انجام بدید. متاسفانه دستگاهشو فقط خود کلینیک نجوا داره


مطالب تون عالی بود


مطالب بسیار عالی وآموزنده بوداز اطلاعات داده شده تقدیروتشکر فراوان میشود

خداروشکر که راضی بودید