باتری سمعک - سمعک نجوا

باتری سمعک

 در باتری سمعک, مقالات

همه چیز درباره باتری سمعک

سمعک وسيله ايي الکترونيکي است که به کمک آن افراد کم شنوا مي توانند صداها را همچون افراد ديگر براحتي بشنوند. سمعک همچون ساير وسايل الکترونيکي نياز به باتري يا اتصال مستقيم به برق دارد. در بيشتر سمعک ها (۹۹ درصد سمعک ها) باتري يک بار مصرف دارند. مابقي سمعک ها که عمدتا توليد سال ۱۳۹۷ (۲۰۱۸) به بعد هستند باتري قابل شارژ دارند.

سمعک هاي باتري دار بسته به قدرت و تعداد مدارهاي فعال شده در سمعک ميزان متفاوتي از مصرف باتري دارند، براي مثال اگر شما تلفن همراه خود را ۱۰ درصد شارژ کنيد اگر در طول روز از گوشي خود کم استفاده کنيد در اخر شب اگر ميزان مصرف باتري را چک کنيد متوجه مي شويد که مثلا ۵۰ درصد شارژ باتري آن باقي مانده است. اما اگر از تلفن همراه خود زياد استفاده کنيد در اخر شب ممکن است کمتر از ۱۰ درصد شارژ تفن همراه شما باقي مانده باشد. ازاينرو ميزان مصرف شارژ باتري تلفن همراه شما بستگي به ميزان استفاده شما از تلفن همراه دارد. اين موضوع نيز دقيقا در سمعک که يک وسيله الکتريکي است صدق مي کند.  

 

در کل ميزان مصرف باتري سمعک به چند عامل مهم بستگي دارد:

 1. تکنولوژي سمعک
 2. تعداد کانال سمعک
 3. سايز باتري سمعک
 4. تعداد مدارها و برنامه هاي فعال سمعک
 5. ميزان ساعت استفاده از سمعک در طول روز
 6. کيفيت باتري سمعک
 7. نحوه نگهداري از باتري سمعک
 8. قديمي يا جديد بودن سمعک
 9. زمان انقضاي باتري سمعک

 

حال تک تک اين موارد را به طور کامل شرح مي دهيم که کاملا تفهيم شويد:

 • تکنولوژي سمعک: تکنولوژي سمعک ها به ۳ دسته تقسيم بندي مي شود: سمعک هاي آنالوگ، سمعک هاي ديجيتال هوشمند و سمعک هاي هوش مصنوعي. کمترين ميزان مصرف باتري سمعک مربوط به سمعک هاي انالوگ است و سمعک هاي با تکنولوژي هوش مصنوعي بالاترين مصرف انرژي را دارند.

 

 • تعداد کانال سمعک: سمعک هاي در کانال هاي متفاوت توليد مي شوند. معمول هرچه تعداد کانال سمعک بيشتر شود تعداد آناليزهاي سمعک بر روي صداي گفتاري بيشتر مي شود که اين آناليز بيشتر سبب مصرف بيشتر باتري سمعک مي شود. براي مطالعه بيشتر تعداد کانال سمعک به شما توصيه مي کنيم مقاله زير را مطالعه بفرماييد:

 

https://najvaclinic.com/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AF%D9%84-%D8%B3%D9%85%D8%B9%DA%A9/

 

 

 • سايز باتري سمعک: سايز باتري سمعک تابع اندازه سمعک است. هرچه سمعک بزرگتر باشد اندازه باتري سمعک هم بزرگتر مي شود. باتري سمعک در ۴ سايز توليد مي شود که هرچه سايز باتري سمعک بزرگتر شود تعدا روزهايي که باتري مي تواند کار کند بيشتر شود.

 

 • تعداد مدارها و برنامه هاي فعال سمعک: در هر سمعک ده ها برنامه و مدار فعال است. هر کدام از اين مدار ها وظيفه خاصي را بر عهده دارند. مثلا در سمعک برنامه هاي کاهش سر و صداي اضافي، تقويت صداي گفتار، حذف سوت سمعک، برنامه تلفن، برنامه افزايش قدرت سمعک، برنامه وايرلس و ده ها برنامه ديگر وجود دارد. اگر هر کدام از اين برنامه ها فعال شود سبب افزايش مصرف باتري سمعک مي شود.

 

 

 • ميزان ساعت استفاده از سمعک در طول روز: اگر بيماري در طول روز از سمعک خود ۱۰ ساعت استفاده کند نسبت به بيماري که از سمعک خود در طول روز ۱۵ ساعت استفاده مي کند بدون ترديد مصرف باتري سمعک ان کمتر است و اين باعث مي شود در طول هر ماه تعداد باتري کمتري مصرف کند. لازم به ذکر است اين عامل نبايد سبب شود بيماران از سمعک خود کمتر استفاده کنند.

 

 • کيفيت باتري سمعک: کيفيت باتري سمعک بسيار اهميت دارد. متاسفانه باتري هاي تقلبي يا برندهاي با اسم هاي نچندان مشهور باتري هايي توليد مي کنند که سبب مي شود در حالت يکسان نسبت به يک برند مرغوب تر تعدا ساعت کمتري کار کند. ازاينرو اگر از باتري هاي بي کيفيت استفاده مي کنيد اي انتظار را داشته باشيد که سمعک شما زود زود باتري تمام کند.

 

باتری سمعک

باتری سمعک

 • نحوه نگهداري از باتري سمعک: گاهي بيماراني به کلينيک نجوا مراجعه مي کنند و بيان مي کنند که باتري سمعک آنها زود زود تمام مي شود. يکي از اين دلايل نحوه نگهداري از باتري سمعک است. باتري سمعک بايد در مکان هاي خشک و خنک نگهداري شود. اگر باتري سمعک در مکان هاي گرم و مرطوب نگهداري شود سبب مي شود از کيفيت مواد شيميايي باتري کاسته شود که اين امر سبب مي شود باتري سمعک زودتر تمام شود. همچنين اگر در محيط هاي گرم و شرجي زندگي مي کنيد به علت شرايط آب و هوايي خاص محل زندگيتان مصرف باتري سمعک شما زياد خواهد بود.

 

 • قديمي يا جديد بودن سمعک: اينکه سمعک شما چند سال است کار مي کند خيلي اهميت دارد. هميشه با اين جمله مواجه مي شويم که بيماران بيان مي کنند در اوايل باتري سمعک من ديردير تمام مي شد اما الان خيلي زود تمام مي شود. بايد بدانيد که با افزايش کارکرد سمعک و افزايش استهلاک سمعک مصرف باتري سمعک بيشتر مي شود. اين امر در تمام وسايل مصرفي مثل ماشين، تلفن همراه و غيره ديده مي شود و فقط مربوط به سمعک نيست.

 

 • زمان انقضاي باتري سمعک: زمان اتمام انقضاي باتري سمعک بسيار اهميت دارد. گاها با بيماراني مواجهه مي شويم که از افراد سودجو و متقلب در تجهيزات پزشکي باتري سمعک تهيه کرده اند و بيان مي کنند اين باتري هاي جديدي که خريده ام زود زود تمام مي شود. وقتي به تاريخ باتري نگاه مي کنيم متوجه مي شويم انقضاي باتري يا گذشته است يا زمان کمي به انقضاي آن مانده است. لازم به ذکر است که انقضاي باتري سمعک به صورت ميلادي نوشته مي شود و هميشه بايد حداقل ۲ سال به انقضاي باتري سمعک زمان مانده باشد. هرچه به انقضاي باتري سمعک زمان کمتري مانده باشد کيفيت مواد شيميايي باتري کمتر مي شود که اين کيفيت کمتر سبب مي شود باتري زودتر تمام شود.

 

 

همانطور که در شکل ديده مي شود زمان انقضاي اين باتري سال ۲۰۱۶ بوده است.

 

سايز باتري سمعک:

 

باتري سمعک در چهار سایز مختلف در حلقه های شش تایی تولید می شوند و دارای رنگ های ثابت در تمامی برندهای باتری سمعک می باشند.

 • سایز ۱۰ زرد رنگ است.
 • سایز ۳۱۲ قهوه ای رنگ است
 • سایز ۱۳ نارنجی رنگ است.
 • سایز ۶۷۵ آبی رنگ می باشد.

 

سايز ۱۰ کوچکترين سايز، سپس ۳۱۲ و سپس ۱۳ و در نهايت سايز ۶۷۵ بزگترين سايز سمعک است. سايز باتري سمعک در تمام کشورها و در تمامي برندها کاملا يکسان است.

 

 

انواع باتری سمعک در ايران:

حدود ۱۲ برند باتري در کل دنيا وجود دارد که حدود ۹ برند آن در ايران فعال است. همچنين انواع باتری سمعک در سطح کشور وجود دارد.

 

چندین مدل باتری در سمعک وجود دارد که در کلینیک های شنوایی و سمعک در سطح ایران معمولا

 • باتری رایوواک (Rayovac): ساخت انگليس
 • باتری دوراسل (Duracell) : ساخت آلمان
 • باتری پاوروان (power one) : ساخت آلمان
 • باتری زني پاور (zeni power) : ساخت چين
 • باتری زيمنس ( siemense) : ساخت آلمان
 • باتری اتيکن ( oticon) : ساخت آلمان
 • باتری برنافن ( bernafon) : ساخت آلمان
 • باتری سونيک ( sonic) : ساخت آلمان
 • باتری آيسل ( icell) : ساخت کره جنوبي

بیشترین میزان مصرف را دارند. سمعک جدید ریسوند.

 

اما تمامی آنها اصول یکسانی دارند بدین صورت که رنگ آنها ثابت است و کافی است به شنوایی شناس خود رنگ آنها را بگویید.

 

به شکل زیر دقت کنید:(رنگ باتری سمعک)

 

باتری سمعک نجوا

باتری سمعک نجوا

ميزان مصرف باتري در برندهاي مختلف:

 

میزان مصرف باتری در برندهای مختلف تفاوت دارد برای مثال امکان دارد یک مدل باتری در ۳ روز تمام شود و در مدل دیگر در ۵ روز باتری خالی شود. همچنین لازم به ذکر است میزان مصرف سمعک ها هم روی میزان مصرف باتری تاثیر گذارند. یعنی اگر پردازش یک سمعک بالا باشد می تواند در ۳ روز یک باتری را تمام کند در حالی که سمعک با قدرت مشابه وی در ۴ روز باتری را تمام کند.

 

 

 

سوال بیماران؟

 

در سمعک قبلیم باتری رنگ نارنجی مصرف می کردم و در طول ۷ روز باتری تمام می شد

اما الان در این سمعک در طول ۳ روز باتری تمام می شود؟ آیا باتری تاریخ مصرفش تمام شده است؟

 

جواب: در سمعک های جدید میزان کیفیت و قدرت صدا افزایش یافته است و این دو عامل سبب مصرف بیشتر باتری می شوند.

 

سوال بیماران؟

 

در باتری قبلیم باتری در طول ۱۳ روز تمام می شد.

اما الان در این نوع باتری در طول ۹ روز باتری تمام می شود؟ آیا باتری تاریخ مصرفش تمام شده است؟

 

جواب: در باتری های مختلف بسته به کیفیت مواد سازنده و تکنولوژی به کار رفته در آنها میزان خالی شدن باتری سمعک متفاوت است.

 

سوال بیماران؟

 

در باتری قبلیم که آبي رنگ  بود باتری در طول ۱۳ روز تمام می شد.

اما الان در این نوع باتری که نارنجي رنگ است در طول ۹ روز باتری تمام می شود؟ آیا باتری تاریخ مصرفش تمام شده است؟

 

جواب: همانطور که گفته شد باتري هاي با سايزهاي مختلف زمان مصرف هاي متفاوتي دارند و هرچه سايز باتري بزرگتر باشد زمان بيشتري کار مي کند. چون باتري قبلي رنگ آبي (سايز ۶۷۵) بوده است و بزرگترين باتري بوده است مدت بيشتري نسبت به باتري ۱۳ کار مي کند.

 

سوال بیماران؟

 

آيا باتري سمعک کودکان و بزرگسالان تفاوت دارد؟

 

جواب: خير

 

 

توجه:

هميشه کاربران سمعک از ما سوال مي کنند که آيا باتري سمعک با ساعت متفاوت است يا يکي هستند؟

باتري ساعت بسيار شبيه به باتري سمعک است. اما از لحاظ تکنولوژي و عملکرد بسيار تفاوت دارند. باتري سمعک از جنس جيوه و آلکالين است و انرژي آن در حد تکان دادن عقربه ساعت است اما در باتري سمعک اصلا جيوه وجود ندارد و از جنس روي و هوا است و با هوا کار مي کند.

باتري سمعک ولتاژ بالايي دارد و بايد در هر ثانيه انرژي لازم براي پردازش و آناليز حدود ۲۰ الي ۵۰ هزار پردازش در ثانيه را فراهم کند. اگر از باتري ساعت در سمعک استفاده کنيد به مرور سمعک شما خراب مي شود و شرکت آن را از گارانتي خارج مي کند.

 

باتري کاشت حلزون

هميشه بيماراني که کاشت حلزون (کاشت حلزون وسيله ايي است که در افراد ناشنوا سبب مي شود صدا را بشنوند و همچون سمعک عمل مي کند) شده اند به کلينيک مراجعه مي کنند و بيان مي کنند باتري سمعک مي خواهند. بايد بدانيد باتري کاشت حلزون با سمعک بسيار متفاوت است و باتري مخصوص خود را دارد. باتري کاشت حلزون تنها در يک سايز موجود است و آن رنگ آبي يا همان سايز ۶۷۵ است. سايز و شکل آن کاملا شبيه باتري سمعک است اما از نظر انرژي و عملکرد بسيار متفاوت هستند. بر روي باتري هاي کاشت حلزون واژه مخصوص کاشت حلزون نوشته شده است که در زير نشان داده شده است.

بايد بدانيد استفاده از باتري سمعک براي دستگاه کاشت حلزون ضرري ندارد ولي نسبت به باتري کاشت حلزون خيلي زود تمام مي شود. ولي به طور بالعکس استفاده از باتري کاشت حلزون در سمعک سبب اسيب به سمعک مي شود.

باتری کاشت حلزون

سمعک قابل شارژ (سمعک بدون نياز به باتري):

يکسري از سمعک ها که در سال ۲۰۱۸ و به بعد توليد شده اند نيازي با باتري ندارند و فقط بايد شب ها در جعبه شارژري آن قرارش دهيد. اين سمعک ها به سمعک هاي قابل شارژ يا سمعک شارژي معروف هستند. در اين سمعک باتري وجود ندارد ولي يک وسيله همچون باتري وجود دارد که هنگامي که در جعبه شارژ آن را قرار مي دهيم سبب مي شود برق را در خود ذخيره کند و در هنگامي که فرد از سمعک استفاده مي کند انرژي لازم براي سمعک را فراهم مي کند. در شکل زير نمونه ايي از سمعک هاي قابل شارژ اتيکن دانمارک نشان داده شده است.

سمعک قابل شارژ

لازم به ذکر است سمعک هاي قابل شارژ فقط در مدل هاي سمعک پشت گوشي و سمعک ريک موجود است و نوع داخل گوشي آن فعلا (خرداد سال ۱۳۹۸) توليد نشده است ولي بدون شک در آينده توليد خواهد شد.

شايد براي شما اين سوال پيش بيايد چه سمعک هاي مدل قابل شارژ را توليد مي کنند. در زير تمامي برندهاي سمعک که سمعک قابل شارژ توليد مي کنند را آورده ايم:

 1. سمعک اتيکن دانمارک: مدل OPN
 2. سمعک برنافن سوئيس: مدل zerena
 3. سمعک سونيک آمريکا: مدل Echant
 4. سمعک هانساتون آلمان: مدل AQ
 5. سمعک زيمنس آلمان: مدل go & charge
 6. سمعک ويدکس دانمارک: مدل evoke
 7. سمعک بلتون آمريکا: مدل amaze
 8. سمعک ريساند دانمارک: مدل linx
 9. سمعک اينترتون دانمارک: مدل ready
 10. سمعک رکستون آلمان: مدل ندارد
 11. سمعک اي ام آلمان: مدل ندارد
 12. سمعک اديوسرويس آلمان: مدل ندارد
 13. سمعک فوناک سوئيس: مدل marvel
 14. سمعک يونيترون کانادا: مدل ندارد
 15. سمعک استارکي آمريکا: مدل muse، مدل halo، مدل livio

جهت اطلاع از ويژگي هاي هر کدام از سمعک هاي بالا مي توانيد از طريق لينک زير وارد بخش محصولات سمعک شويد:

https://najvaclinic.com/product-category/our-products/

 

نحوه قرار دادن باتري در سمعک:

همانطور که در شکل زير ديده مي شود بر روي در باتري سمعک يک علامت به اضافه (+) نوشته شده است. همچنين علامت + بر روي باتري هم وجود دارد که اين يعني بايد دو علامت + کنار هم قرار گيرند.

اگر شما نشانه منها (-) باتري سمعک را در کنار علامت + در باتري سمعک قرار دهيد در باتري سمعک بسته نمي شود و اگر به زور در باتري سمعک را ببنديد سمعک آسيب جدي مي بيند.

نحوه قرار دادن باتری در سمعک

در سمعک هاي داخل گوشي نيز چنين قانوني براي قرار دادن باتري در سمعک وجود دارد که در شکل زير به طور واضح نشان داده شده است.

 

باطری سمعک

قيمت باتري سمعک:

قيمت باتري سمعک بسيار به برند سمعک بستگي دارد و لازم است بدانيد قيمت باتري سمعک در سايزهاي مختلف کاملا برابر است و تفاوتي ندارند.

در زير ليست قيمت باتري هاي مختلف سمعک آورده شده است. لازم است بدانيد اين قيمت ها مربوط به تاريخ ۴ خرداد ماه سال ۱۳۹۸ مي باشد و امکان دارد اين قيمت ها تغيير کند.

 • قيمت باتری رایوواک (Rayovac): ساخت انگليس: هرحلقه ۲۰ هزار
 • قيمت باتری دوراسل (Duracell) : ساخت آلمان: هرحلقه ۲۵ هزار
 • قيمت باتری پاوروان (power one) : ساخت آلمان: هرحلقه ۱۸ هزار
 • قيمت باتری زني پاور (zeni power) : ساخت چين: هرحلقه ۱۵ هزار
 • قيمت باتری زيمنس ( siemense) : ساخت آلمان: هرحلقه ۱۵ هزار
 • قيمت باتری اتيکن ( oticon) : ساخت آلمان: هرحلقه ۱۶ هزار
 • قيمت باتری برنافن ( bernafon) : ساخت آلمان: هرحلقه ۱۶ هزار
 • قيمت باتری سونيک ( sonic) : ساخت آلمان: هرحلقه ۱۶ هزار
 • قيمت باتری آيسل ( icell) : ساخت کره جنوبي: هرحلقه ۱۵ هزار

 

اگر در تعداد بالا باتري سمعک خريداري کنيد بدون شک قيمت آن کمتر مي شود. براي خريد باتري هاي معتبر دنيا با کلينيک سمعک نجوا تماس بگيريد. کلينيک سمعک نجوا نماينده رسمي تمامي برندهاي باتري سمعک دنيا در تهران و ايران  است.

تماس:

 ۰۲۱۸۸۴۹۲۰۴۶

۰۲۱۸۸۳۴۳۵۸۴

 

شايد براي بسياري از بيماران اين سوال مطرح شود که چه عواملي مي تواند بر روي مصرف سريعتر باتري سمعک اثر بگذارد و چگونه مي توانند آن را کنترل کنند تا هزينه هاي جانبي خريد باتري سمعک کاهش يابد؟

 

علت هاي زود مصرف شدن باتري سمعک:

استفاده از باتري هاي تقلبي

متاسفانه مثل ساير وسايل مورد نياز در زندگي هر انساني باتري سمعک هم تقلبي دارد. ازاينرو حتما باتري سمعک را از کلينيک شنوايي تهيه نمايد.

 

استفاده از باتري هاي ساعت

متاسفانه شکل باتري هاي سمعک بسيار شبيه باتري ساعت است که اين امر سبب مي شود گاها بيماران به اشتباه در تجهيزات پزشکي يا ساعت فروشي ها باتري ساعت تهيه کنند که اين امر سبب مي شود باتري سمعک خيلي زود تمام شود.

 

استفاده از باتري هاي تاريخ گذشته

در هنگام خريد باتري بايد حتما به تاريخ انقضاي باتري دقت نماييد. باتري سمعک حتما بايد حداقا ۲ سال تاريخ انقضا داشته باشد. تاريخ انقضاي درج شده بر روي باتري سمعک به صورت ميلادي نوشته شده است.

 

ده علت زود تمام شدن باتري سمعک

نگهداري در جاي سرد و گرم

باتري بايد در جاي خنک و دماي اتاق نگهداري شود. اگر دماي اتاق زياد گرم يا زياد سرد شود سبب مي شود کيفيت مواد شيميايي باتري کاهش پيدا کند و اين حالت سبب مصرف سريعتر باتري مي شود. براي مثال باتري سمعک نبايد در جلو پنجره يا داخل ماشين نگهداري شود.

 

جابجايي روکش باتري

زماني که باتري را از داخل جعبه خود در بياريد يک روکش روي آن قرار دارد که در شکل زير نشان داده شده است. باتري هاي سمعک با هوا کار مي کنند و اين روکش براي اين است که هوا وارد باتري نشود. حال وقتي از سمعک بخواهيم استفاده کنيم بايد اين روکش را برداريم. گاها ديده مي شود که روکش باتري سمعک توسط کودکان دستکاري مي شود يا خود افراد بزرگسال به اشتباه آن را در مي اورند و سپس آن را دوباره بر روي باتري قرار مي دهند. بايد بدانيد زماني که هوا وارد باتري شود بلافاصله مواد شيميايي آن فعال مي شود و قرار دادن دوباره روکش بر روي باتري فايده ايي ندارد

 

 

 

ده علت زود تمام شدن باتري سمعک ۱

باز نکردن در باتري سمعک

گاها بيماراني که از سمعک استفاده مي کنند زماني که به حمام مي روند يا مي خواهند بخوابند درباتري سمعک خود را باز نمي کنند. اين حالت باعث مي شود سمعک روشن بماند و باتري تمام شود. علاوه بر اين اگر در باتري سمعک خود را در زمان هايي که نمي خواهيد از آن استفاده کنيد باز نگه نداريد سبب استهلاک سمعک مي شود.

 

نگهداري در جاي مرطوب

هميشه بيماراني که در جنوب و شمال کشور زندگي مي کنند از مصرف بيشتر باتري سمعک در تابستان که هوا شرجي است شکايت دارند. بايد بدانيد هواي شرجي سبب مي شود کيفيت مواد شيميايي داخل باتري سمعک تحت تاثير قرار بگيرد.

 

استفاده از سمعک هاي قديمي و فرسوده

اگر از سمعک هاي بسيار قديمي و فرسوده استفاده مي کنيد بايد بدانيد مصرف سمعک شما بيشتر مي شود. علت اين امر هم به خاطر فرسوده شدن مدار الکتريکي سمعک است که سبب مي شود انرژي بيشتري را مصرف کند.

 

سولفاته شدن محفظه باتري سمعک

اگر از سمعک خود زياد استفاده مي کنيد و ميزان تعرق بدن شما بالا است و با در محيط هاي گرم و شرجي زندگي مي کنيد، به مرور زمان بر روي پايه هاي داخل باتري سمعک سولفات ايجاد مي شود که اين سولفاته شدن پايه هاي باتري منجر به قطع  و وصل شدن باتري سمعک مي شود. اين حالت سبب مي شود بشدت مصرف باتري زياد شود.

 

اتصالي مدار الکتريکي باتري سمعک

اگر سمعک شما قديمي باشد يا سمعک شما به هر دليلي همچون ضربه آسيب وارد شود، مدارهاي الکتريکي سمعک آسيب مي بيند و اين آسيب ديدن سبب افزايش بيش از حد مصرف باتري سمعک مي شود.

 

 

توجه:

اگر سمعک شما مصرف بالاي باتري دارد مي توانيد به کلينيک شنوايي و سمعک نجوا مراجعه نماييد. در لابراتوار اختصاصي کلينيک نجوا در کمتر از ۱۲ ساعت سمعک شما چک و سرويس و تعمير مي شود.

 

فروش ويژه باتري سمعک انواع برند باتري سمعک:

در کلينيک شنوايي و سمعک انواع باتري سمعک در سايزهاي مختلف با قيمت بسيار پايين به فروش مي رسد. همچنين تمامي باتري هاي کلينيک سمعک نجوا حداقل ۲ سال تاريخ انقضا دارند.

 

 • قيمت باتری رایوواک (Rayovac): ساخت انگليس: هرحلقه ۱۸ هزار
 • قيمت باتری دوراسل (Duracell) : ساخت آلمان: هرحلقه ۲۰ هزار
 • قيمت باتری پاوروان (power one) : ساخت آلمان: هرحلقه ۱۷ هزار
 • قيمت باتری زني پاور (zeni power) : ساخت چين: هرحلقه ۱۴ هزار
 • قيمت باتری زيمنس ( siemense) : ساخت آلمان: هرحلقه ۱۴ هزار
 • قيمت باتری اتيکن ( oticon) : ساخت آلمان: هرحلقه ۱۵ هزار
 • قيمت باتری برنافن ( bernafon) : ساخت آلمان: هرحلقه ۱۵ هزار
 • قيمت باتری سونيک ( sonic) : ساخت آلمان: هرحلقه ۱۵ هزار
 • قيمت باتری آيسل ( icell) : ساخت کره جنوبي: هرحلقه ۱۴ هزار

 

 

تماس: (سمعک نجوا)

۰۹۱۰۹۲۵۹۳۷۷

۰۲۱۸۸۳۴۳۵۸۴

۰۲۱۸۸۴۹۲۰۴۶

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس با نجواسرخجه چيست؟سیستم شنوایی چگونه کار می کند؟