سمعک جدید ریسوند
خرداد ۱۲, ۱۳۹۶
نقش والدین در رشد گفتار و زبان کودک کم شنوا
خرداد ۲۵, ۱۳۹۶

سمعک کودکان

 

سمعک کودکان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در کودکان با مشکلات شنوایی چون دوره زبان آموزی کامل نشده است و تعداد واژگان  آنها بسیار پایین است لازم است سمعک آنها چندین ویژگی منحصر به فرد داشته باشد:

 

۱: در کودکان لازم است سیگنال با وضوح بالایی دریافت شود. ازاینرو لازم است سمعک کودکان برنامه تقویت گفتار و کاهش نویز داشته باشد.

 

۲: در کودکان با افت شنوایی بالا چون سمعک قدرت بالایی دارد امکان وقوع سوت سمعک (فیدبک) بالا است ازاینرو لازم است مدار فیدبک کنسلیشن (حذف فیدبک) داشته باشد.

 

۳: در کودکان چون پیش زمینه ذهنی درباره صدای گفتاری ندارند و نمی توانند براحتی صدای ضعیف و صداهای متاثر شده از نویز را درک کنند لازم است سیستم وایرلس داشته باشند.

در سمعک های وایرلس دار براحتی کودک می تواند صدای معلم را بشنود و سرو صداهای محیطی و حتی فاصله نمی تواند بلندی و وضوح را متاثر نماید.

 

۴: گاهی در کودکان در فرکانس های بالا افت بسیار شدیدی دیده می شود که حتی با سمعک کودک صداهای قرار گرفته در ان محدوده فرکانسی را نمی شنود.

ازاینرو لازم است برنامه هایی در سمعک وجود داشته باشد که بتواند قابلیت شنیدن این صداها را فراهم کند. اسم این برنامه frequency lowering است.

 

۵: در کودکان چون نمی توانند صدا را کم و زیاد کنند و برنامه سمعک را تغییر دهند لازم است سمعک ریموت کنترل داشته باشد که والدین بتوانند در مواقع ضروری صدا را با ریموت کنترل تنظیم کنند.

 

سمعک

منابع:

  1. http://www.starkey.com/hearing-aids-for-children
  2. https://www.phonak.com/us/en/hearing-aids/hearing-aids-for-children.html
  3. http://www.healthyhearing.com/help/hearing-aids/children.
کم شنوایی در کودک+ارزیابی دقیق شنوایی کودک+انتخاب مناسب ترین سمعک برای کودک+ارزیابی دوره ای عملکرد کودک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره و تجویز انواع سمعک های پشت گوشی، داخل گوشی و کاملا نامرئی برای بزرگسالان و کودکان
با ما تماس بگیرید
X
وزوز گوش       
¤