ده علت زود تمام شدن باتري سمعک - فروش انواع باتری سمعک|سمعک نجوا

ده علت زود تمام شدن باتري سمعک

 در انواع سمعک, باتری سمعک

ده علت زود تمام شدن باتري سمعک

 

هميشه بيماران کم شنوايي که از سمعک استفاده مي کنند از مصرف زياد باتري سمعک شکايت دارند. در اين مقاله به تمام مواردي که سبب مي شود باتري سمعک شما زودتر تمام شود اشاره خواهيم کرد.

 

در کلينيک هاي شنوايي و سمعک معمولا ۵ برند باتري سمعک استفاده مي شود:

 1. باتري سمعک پاور وان
 2. باتري سمعک دوراسل
 3. باتري سمعک زني پاور
 4. باتري سمعک رايوواک
 5. باتري سمعک زيمنس

اگر به اين باتري ها دقت نماييد متوجه مي شويد اين باتري هاي به طور اختصاصي براي سمعک ساخته شده اند زيرا واژه hearing aid بر روي تمامي آنها درج شده است.

ده علت زود تمام شدن باتري سمعک

ده علت زود تمام شدن باتري سمعک

همانطور که در شکل ديده مي شود باتري سمعک در چهار رنگ توليد مي شود:

 • رنگ زرد يا همان باتري سمعک سايز ۱۰
 • رنگ نارنجي يا همان باتري سمعک سايز ۱۳
 • رنگ قهوه ايي يا همان باتري سمعک سايز ۳۱۲
 • رنگ آبي يا همان باتري سمعک سايز ۶۷۵

 

علت هاي زود مصرف شدن باتري سمعک:

 1. استفاده از باتري هاي تقلبي

متاسفانه مثل ساير وسايل مورد نياز در زندگي هر انساني باتري سمعک هم تقلبي دارد. ازاينرو حتما باتري سمعک را از کلينيک شنوايي تهيه نمايد.

 1. استفاده از باتري هاي ساعت

متاسفانه شکل باتري هاي سمعک بسيار شبيه باتري ساعت است که اين امر سبب مي شود گاها بيماران به اشتباه در تجهيزات پزشکي يا ساعت فروشي ها باتري ساعت تهيه کنند که اين امر سبب مي شود باتري سمعک خيلي زود تمام شود.

 1. استفاده از باتري هاي تاريخ گذشته

در هنگام خريد باتري بايد حتما به تاريخ انقضاي باتري دقت نماييد. باتري سمعک حتما بايد حداقا ۲ سال تاريخ انقضا داشته باشد. تاريخ انقضاي درج شده بر روي باتري سمعک به صورت ميلادي نوشته شده است.

ده علت زود تمام شدن باتري سمعک

 1. نگهداري در جاي سرد و گرم

باتري بايد در جاي خنک و دماي اتاق نگهداري شود. اگر دماي اتاق زياد گرم يا زياد سرد شود سبب مي شود کيفيت مواد شيميايي باتري کاهش پيدا کند و اين حالت سبب مصرف سريعتر باتري مي شود. براي مثال باتري سمعک نبايد در جلو پنجره يا داخل ماشين نگهداري شود.

 1. جابجايي روکش باتري

زماني که باتري را از داخل جعبه خود در بياريد يک روکش روي آن قرار دارد که در شکل زير نشان داده شده است. باتري هاي سمعک با هوا کار مي کنند و اين روکش براي اين است که هوا وارد باتري نشود. حال وقتي از سمعک بخواهيم استفاده کنيم بايد اين روکش را برداريم. گاها ديده مي شود که روکش باتري سمعک توسط کودکان دستکاري مي شود يا خود افراد بزرگسال به اشتباه آن را در مي اورند و سپس آن را دوباره بر روي باتري قرار مي دهند. بايد بدانيد زماني که هوا وارد باتري شود بلافاصله مواد شيميايي آن فعال مي شود و قرار دادن دوباره روکش بر روي باتري فايده ايي ندارد

 

ده علت زود تمام شدن باتري سمعک 1

 1. باز نکردن در باتري سمعک

گاها بيماراني که از سمعک استفاده مي کنند زماني که به حمام مي روند يا مي خواهند بخوابند درباتري سمعک خود را باز نمي کنند. اين حالت باعث مي شود سمعک روشن بماند و باتري تمام شود. علاوه بر اين اگر در باتري سمعک خود را در زمان هايي که نمي خواهيد از آن استفاده کنيد باز نگه نداريد سبب استهلاک سمعک مي شود.

 1. نگهداري در جاي مرطوب

هميشه بيماراني که در جنوب و شمال کشور زندگي مي کنند از مصرف بيشتر باتري سمعک در تابستان که هوا شرجي است شکايت دارند. بايد بدانيد هواي شرجي سبب مي شود کيفيت مواد شيميايي داخل باتري سمعک تحت تاثير قرار بگيرد.

 1. استفاده از سمعک هاي قديمي و فرسوده

اگر از سمعک هاي بسيار قديمي و فرسوده استفاده مي کنيد بايد بدانيد مصرف سمعک شما بيشتر مي شود. علت اين امر هم به خاطر فرسوده شدن مدار الکتريکي سمعک است که سبب مي شود انرژي بيشتري را مصرف کند.

 1. سولفاته شدن محفظه باتري سمعک

اگر از سمعک خود زياد استفاده مي کنيد و ميزان تعرق بدن شما بالا است و با در محيط هاي گرم و شرجي زندگي مي کنيد، به مرور زمان بر روي پايه هاي داخل باتري سمعک سولفات ايجاد مي شود که اين سولفاته شدن پايه هاي باتري منجر به قطع  و وصل شدن باتري سمعک مي شود. اين حالت سبب مي شود بشدت مصرف باتري زياد شود.

 1. اتصالي مدار الکتريکي باتري سمعک

اگر سمعک شما قديمي باشد يا سمعک شما به هر دليلي همچون ضربه آسيب وارد شود، مدارهاي الکتريکي سمعک آسيب مي بيند و اين آسيب ديدن سبب افزايش بيش از حد مصرف باتري سمعک مي شود.

 

اگر سمعک شما مصرف بالاي باتري دارد مي توانيد به کلينيک شنوايي و سمعک نجوا مراجعه نماييد.

 

فروش ويژه باتري سمعک

 

در کلينيک شنوايي و سمعک انواع باتري سمعک در سايزهاي مختلف با قيمت بسيار پايين به فروش مي رسد. همچنين تمامي باتري هاي کلينيک سمعک نجوا حداقل ۲ سال تاريخ انقضا دارند.

فروش باتري سمعک پاور وان

فروش باتري سمعک رايواک

فروش باتري سمعک دوراسل

فروش باتري سمعک زني پاور

فروش باتري سمعک زيمنس

 

۰۲۱۸۸۳۴۳۵۸۴

پست های توصیه شده
نمایش 2 دیدگاه
 • اینانلو
  پاسخ

  سلام درمورد نحوه نگهداری سمعک واینکه چه زمانی نیاز به تنظیم مجدد سمعک هست..واینکه امکان کاهش شنوایی بااستفاده از سمعک همچنان هست یانه اگر کاهش همچنان ادامه داشته باشه چه راهی هست .

  • chraghi
   پاسخ

   سلام وقت بخیر
   درمورد نحوه نگهداری از سمعک لطفا لینک https://najvaclinic.com/category/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D9%86%DA%AF%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D8%B9%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D9%85%D8%B9%DA%A9/ را مطالعه نمایید.

   برای تنظیم سمعک نیز معمولا یکبار هنگام خرید و هم چنین ماه اول بعد خرید نیز تنظیم انجام می شود و پس از آن به صورت دو یا سه ماه یکبار یا در صورت به هم خوردن تنظیمات مجددا سمعک تنظیم می شود .
   سمعک با توجه میزان کم شنوایی و به تناسب کم شنوایی تجویز می شود در صورتی که سمعک نامناسب تجویز و استفاده شود میتواند بر کم شنوایی اثر منفی بگذارد .
   برای رزرو مشاوره رایگان با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۴۳۵۸۴ تماس بگیرید .

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس با نجوابهترین سمعک عینکینحوه قرار دادن باتری در سمعک