ببهترين کلينيک شنوايي و سمعک ايران-کلینیک شنوایی سنجی نجوا|سمعک نجوا

بهترين کلينيک شنوايي و سمعک ايران

 در انواع سمعک, مقالات

بهترين کلينيک شنوايي و سمعک ايران

خوشبختانه در ايران رشته شنوايي شناسي و سمعک از سطح علمي بالايي برخوردار است و اين مسئله باعث شده است که تمامي برندهاي سمعک دنيا در ايران عرضه شوند. طبق اصول بين المللي و راهنماي وزارت بهداشت يک کلينيک شنوايي مي تواند در چندين حوزه فعاليت کند:

 1. ارزيابي شنوايي نوزادان، کودکان و بزرگسالان
 2. ارزيابي و تعيين درک گفتار
 3. تشخيص سلامت پرده گوش و عفونت گوش
 4. ارزيابي و درمان وزوز گوش
 5. ارزيابي و توانبخشي سرگيجه
 6. تجويز سمعک در بزرگسالان
 7. تجويز سمعک در کودکان
 8. تهيه قالب هاي گوش ضد اب و ضد صوت
 9. ارزيابي تست سمعک در کودکان
 10. تست هاي الکتروفيزيولوژيک در خواب مثل OAE و ABR
 11. غربالگري شنوايي مدارس و کارخانجات
 12. غربالگري شنوايي مهد کودک ها

به طور  کلي تمام اين خدمات خارج از توانايي يک کلينيک و حتي يک متخصص شنوايي است و لازم است در فضايي وسيع و توسط چندين متخصص اين کار انجام شود. ازاينرو در کلينيک نجوا اين کار در ۶ کلينيک تخصصي و با کادري متشکل از ۶ متخصص شنوايي شناسي انجام مي شود.

خوشبختانه در مجموعه کلينيک هاي نجوا تمامي امکانات و فضاي موجود در نظر گرفته شده است اين کلينيک توانسته است ساليانه بيش از ۱۰۰۰۰ بيمار را تحت پوشش خود قرار دهد.

در شعبه اصلي کلينيک نجوا که در خيابان مطهري قرار دارد تمامي امکانات جهت تجويز سمعک هاي هوشمند و نامرئي وجود دارد و اين کلينيک توانسته است بيشترين تجويز سمعک را به خود اختصاص دهد.

در شعبه بيمارستان کودکان تهران نيز اين کلينيک توانسته است بالاترين آمار ارزيابي شنوايي و تجويز سمعک در کودکان را در کشور در اختيار دارد. همچنين در ساليان گذاشته توانسته ايم بيشترين تعداد آزمايش شنوايي ABR  که در خواب انجام مي شود را به خود اختصاص دهيم که انجام اين تعداد ازمايش بخاطر همکاري مستقيم متخصص هاي بيهوشي نوزادان و کودکان، متخصصين نوزادان و کودکان، متخصص گوش و حلق و بيني است. لازم به ذکر است اين تست با کمک داروي کلرال هيدرات قابليت انجام دارد که اين داروي خواب آور بسيار مطمئن است و کمترين عوارض را دارد و لازم به ذکر است اين دارو در سطح تهران تنها در ۴ بيمارستان يافت مي شود که يکي از اين ۴ بيمارستان متعلق به کلينيک شنوايي و سمعک نجوا است که بخش کودکان آن در بيمارستان کودکان تهران واقع شده است.

بهترين کلينيک شنوايي و سمعک ايران

کلينيک مخصوص سمعک:

در کلينيک سمعک نجوا خدمات مخصوصي براي بيماران گرامي در نظر گرفته شده است که بشرح زير مي باشد:

 1. ارزيابي شنوايي بيمار به طور دقيق انجام مي شود و تمامي تست هاي شنوايي براي رفاه حال بيماران عزيز رايگان است.
 2. بعد از انجام کامل تست هاي شنوايي نوبت مشاوره سمعک است. در مشاوره به طور کامل مشکل شنوايي بيمار توضيح داده مي شود و مدل هاي مختلف سمعک به بيمار نشان داده مي شود. همچنين بيماران اين امکان را دارند که صداي چندين سمعک مختلف را تست کنند. لازم به ذکر است تمامي بيماران از نظر ما ويژه هستند به همين دليل کساني که نياز به سمعک دارند حدود ۱ الي ۲ ساعت براي آنها وقت اختصاص داده مي شود. همچنين براي مشاوره سمعک و تست سمعک هيچ گونه هزينه ايي از بيمار گرفته نمي شود و هزينه تست سمعک رايگان مي باشد.
 3. ساخت و سفارش سمعک: در اين مرحله سمعک مورد نظر که توسط متخصص شنوايي و سمعک براي بيمار تاييد شده است به لابراتوار کلينيک نجوا سفارش داده مي شود و در کمترين زمان ممکن بهترين سمعک هاي روز دنيا ساخته مي شود. لازم به ذکر است کلينيک نجوا با تمامي برندهاي سمعک در ايران مشارکت دارد و از بهترين سمعک هاي دنيا مي توان به سمعک هاي زير اشاره کرد:
 • سمعک هاي آلماني: سمعک زيمنس، سمعک هانساتون، سمعک رکستون، سمعک اي ام AM، سمعک اديوسرويس
 • سمعک دانمارکي: سمعک اتيکن، سمعک اينترتن، سمعک ويدکس، سمعک ريسوند
 • سمعک آمريکايي/ سمعک کانادايي: سمعک بلتون، سمعک استارکي، سمعک يونيترون
 • سمعک سوئيسي: سمعک برنافون، سمعک فوناک

 

 1. تحويل سمعک به بيمار: در مرحله تحويل سمعک نيز حدود ۱ الي ۲ ساعت وقت براي بيمار اختصاص داده مي شود و تمامي نکات نگهداري و مراقبت و نحوه استفاده از سمعک آموزش داده مي شود. در اين مرحله هم از بيماران گرامي تست گفتاري بعمل مي ايد و بيماران مي توانند از صداي جديد لذت ببرند.

يادآوري: تمامي بيماراني که از کلينيک نجوا سمعک دريافت کنند به مدت يک سال خدمات تنظيم سمعک آنها رايگان مي باشد.

 

کلينيک مخصوص وزوز گوش:

در کلينيک وزوز، تنها بيماران با وزوز گوش معاينه مي شوند و خوشبختانه بيشتر اين بيماران توسط روش هاي مختلف درمان مي شوند. مراحل درمان وزوز گوش بصورت زير مي باشد:

 • ارزيابي کامل شنوايي بيمار
 • ارزيابي کامل وزوز گوش
 • بررسي و مشاوره رواني بيماران
 • توضيح نوع وزوز بيمار و تشريح درمان هاي مختلف
 • انتخاب درمان مناسب يا درمان ترکيبي مناسب توسط متخصص شنوايي شناسي

در بيشتر موارد سمعک هاي مخصوص با برنامه وزوز بهترين درمان وزوز هستند. لازم به ذکر است در کلينيک وزوز متخصص روانپزشکي آقاي دکتر معتمدي که در زمينه وزوز بسيار فعال هستند همکاري ميکنند.

 

کلينيک درمان سرگيجه:

در کلينيک سرگيجه با همکاري متخصين گوش و حلق و بيني تيم نجوا انواع سرگيجه ها ارزيابي و درمان مي شوند. در اين کلينيک توسط تست هاي مخصوص سرگيجه نوع سرگيجه به صورت دقيق شناسايي مي شود و درمان دارويي و تمرينات توانبخشي مخصوص توسط متخصص گوش و حلق و بيني و متخصص اديولوژيست به بيمار ارائه مي شود. در اين کلينيک همچنين انواع تمرينات توانبخشي مخصوص براي حل مشکل عدم تعادل، حل مشکل گيجي و منگي، حل مشکل تاري ديد، حل مشکل خالي شدن زير پا و حل مشکل حالت تهوع ناشي از سرگيجه توسط متخصصين با تجريه در کلينيک شنوايي و سمعک نجوا درمان مي شوند.

 

کلينيک تست با سمعک در کودکان

کلينيک شنوايي و سمعک نجوا به عنوان تنها  کلينيک تخصصي ارزيابي شنوايي با سمعک در کودکان شناخته شده است. در اين کلينيک مي توان به طور دقيق از ميزان شنوايي کودک با سمعک متوجه شد که اين امر مهم در کودکان در آينده حرف زدن کودک بسيار اهميت دارد.

مراحل کار در اين کلينيک بشرح زير مي باشد:

 • ارزيابي شنوايي رفتارها و عکس العمل هاي کودک بدون سمعک
 • ارزيابي شنوايي رفتارها و عکس العمل هاي کودک با سمعک فقط گوش راست
 • ارزيابي شنوايي رفتارها و عکس العمل هاي کودک با سمعک فقط گوش چپ
 • ارزيابي شنوايي رفتارها و عکس العمل هاي کودک با سمعک و هردو گوش

 

در نهايت براي تک تک صدا ها اين کار انجام مي شود و بدون شک مي توان تاييد کرد کودک هر کدام از صداها را تا چه حد مي شنود و تا چه حد نمي شنود.

اين تست دقيق ترين تست شنوايي در کودکان است.

 

اميدوارم با لطف خداوند و دلگرمي شما بيماران عزيز همچون گذشته بتوانيم به خدمات خوبمان ادامه دهيم.

در صورت هرگونه سوال مي توانيد با شماره هاي زير با متخصصين ما در تماس باشيد.

۰۲۱۸۸۳۴۳۵۸۴

۰۹۱۰۹۲۵۹۳۷۷

 

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس با نجواسمعك نامرئي (سمعك iic)بهترین سمعک