مشاوره رایگان
جهت دریافت مشاوره رایگان شماره خود را وارد نمایید

سمعک نامرئی

 

سمعک نامرئی

 

سمعک نامرئی100 درصد وجود دارد؟

 

جواب این سوال بله است.اما بیماران گرامی باید در نظر داشته باشند که چندین فاکتور را باید مدنظر قرار دهند؟

1: برای تهیه سمعک نامرئی باید 

سایز کانال گوش مناسب باشد. 

در کانال با سایز کوچک نمی توان سمعک نامرئی ساخت. 

  

خرید سمعک نامرئی

 

     2: در افت شنوایی زیاد سمعک نامریی قدرت لازم برای پوشش کم شنوایی را ندارد. 

ازاینرو در افت های زیاد این سمعک مطلوب نیست.

3: سمعک نامرئی چون تکنولوژی بسیار بالایی دارد بالطبع هزینه آن بالا است.

 

عدم استفاده از سمعک چه مشکلاتی به همراه دارد ؟   

 

سمعک نامریی

 

آیا سمعک کاشتني وجود دارد؟  

 

سمعک نامرئی یکی از انواع مدل های سمعک داخل گوشی می باشد که در اندازه ای کوچکتر نسبت به سایر سمعک های داخل گوشی ساخته می شود.

 سمعک نامرئی در مقایسه با سایر مدل های سمعک داخل گوشی از قطعات (میکروفون، رسیور و پردازنده) کوچکتر برخوردار می باشد همین امر سبب می شود سمعک در عمق بیشتری از کانال گوش قرار گیرد.

به طور کلی اجزای تمامی مدل های سمعک یکسان می باشد و تنها در سایز قطعات و شکل با یکدیگر متفاوت می باشند.

در بخش پایین تقسیم بندی انواع سمعک های داخل گوشی در سایز های مختلف توضیح داده می شود.

 

انواع مدل سمعک داخل گوشی:

 

*سمعک نامرئی (سمعک IIC)

*سمعک داخل گوشی (سمعک CIC)

*سمعک های درون کانال گوش (سمعک ITC)

*سمعک های درون گوش(سمعک ITE)

سمعک داخلی به معنی قرار گرفتن کامل سمعک در داخل کانال گوش می باشد، به زبان ساده تر تمام اجزای سمعک در داخل کانال گوش قرار می گیرند.

 بنابراین وجه اشتراک تمام سمعک های اشاره شده در بالا قرار گرفتن داخل کانال گوش می باشد و تفاوت آنها در  محل قرارگیری، اندازه، قدرت و امکانات آنها می باشد.

 

قیمت سمعک نامرئی بدون باتری

 

سمعک نامریی: قرار گیری سمعک در خم دوم کانال گوش یا قرارگیری سمعک در عمق بیشتری از کانال گوش (سمعک غیرقابل دید).

 سمعک نامریی دارای برد یا کیت( صفحه ای که اجزای سمعک(درب باتری، میکروفون سمعک) روی آن سوار می شوند) مخصوص می باشند که اجزای انها با همان قدرت اما در اندازه ای کوچکتر در سمعک های نامریی وجود دارند.

 اکثر سمعک های نامرئی دارای برد یا کیت مشکی رنگ می باشند به دلیل اینکه زمانی که در کانال گوش قرار می گیرند به هیچ وجه دیده نشوند. 

در تمام سمعک های نامریی باتری استفاده شده باتری شماره 10(کوچکترین سایز باتری سمعک: باتری زرد رنگ) می باشد.   

سمعک داخل گوشی: قرارگیری سمعک در خم اول کانال گوش (نسبت به سمعک نامرئی در عمق کمتری از کانال گوش قرار می گیرد). 

سمعک داخل گوشی دارای برد یا کیت به رنگ بژ می باشد که در این مدل ها نیز اگر کانال گوش بزرگ و دارای فضای کافی باشد امکان ساخت سمعک غیرقابل دید با کیت سمعک داخل گوشی نیز وجود دارد.

 باتری استفاده شده در این سمعک ها، شماره 10 می باشد.

سمعک ITC: قرارگیری سمعک در بخش کانال و صدفه لاله گوش می باشد.

 این سمعک ها دارای اندازه ای بزرگتر می باشند و همچنین از نظر قدرتی و طول عمر باتری نیز از سمعک های نامرئی و داخل گوشی مدت زمان بیشتری را صرف می کننذ.

سمعک ITE: قرارگیری سمعک در بخش کانال و بخش اعظم لاله گوش می باشد.

 این سمعک در بین سمعک های داخل گوشی، جزء بزرگترین سمعک ها می باشد و باتری استفاده شده در این سمعک بیشتر اوقات باتری 13 و 312 می باشد.  

 

انواع سمعک های نامرئی:

 

سمعک های نامرئی را می توان از جهت پیش ساخته بودن و درمقابل آن سمعک همراه با قالبگیری دسته بندی کرد

 

سمعک نامرئی از پیش ساخته شده

 

 در واقع به سمعک های بسیار کوچک یا سمعک های غیرقابل دید گفته می شود که نیاز به قالب گیری ندارند و در کارخانه شرکت ساخته می شوند. 

این مدل از سمعک ها در رنگ های آبی و قرمز برای گوش چپ و راست می باشند و با استفاده از پروب های مخصوص در سایز های مختلف در کانال گوش قرار می گیرند.

 

سمعک گوش

سمعک نامرئی ساخته شده

 

نیز نوع مرسوم از سمعک های نامرئی موجود در بازار می باشند.

 در این مورد به مهارت خاص متخصص شنوایی در قالبگیری عمقی از کانال گوش بیمار نیاز می باشد.

 بعد از قالبگیری سمعک برای ساخت به شرکت مربوطه ارسال می شود و شرایطی نظیر کانال گوش بیمار بزرگتر، قالبگیری دقیق و عمقی، افت شنوایی، نوع کم شنوایی و سن بیمار در اندازه سمعک نامرئی نقش بسیاری دارند.

 •  

سمعک قابل کاشت:

 •  

 در ادامه در مورد شرکت های با سمعک نامرئی پیش ساخته و همراه با قالبگیری در بخش برند سمعک نامریی صحبت می شود.

 

سمعک گوش

 

برندهای سمعک نامرئی: در تمام برندهای سمعک نظیر برند اتیکن، برند زیمنس و... انواع مدل سمعک(سمعک نامرئی، داخل گوشی، پشت گوشی و سمعک ریک) موجود می باشد.

به طور مثال سمعک ریادو اتیکن از برند سمعک اتیکن دارای تمامی مدل های سمعک نظیر سمعک ریک، سمعک پشت گوشی و سمعک داخل گوشی می باشد.

سمعک نامرئی به دلیل ظرافت و خاص بودن خود در تمام برندهای سمعک تنها یک تا دو مدل وجود دارد.

در سمعک های نامرئی جدید اگرچه قطعات و اجزای سمعک بسیار کوچک می باشد اما قدرت سمعک نامرئی به اندازه سمعک داخل گوشی می باشد،

 به این معنی که محدوده پوشش سمعک های داخل گوشی و سمعک های نامریی یکسان می باشد.

سمعک نامرئی و سمعک داخل گوشی از نظر قدرت، سیستم وایرلس، ارتباط دو گوشی، برنامه انتقال فرکانسی، برنامه وزوز گوش، تعداد باند و کانال سمعک شبیه به یکدیگر می باشند و شاید تنها تفاوت آنها از نظر اندازه سمعک ها می باشد.

سمعک های نامرئی به دلیل کوچک بودن خود تنها دارای باتری شماره 10 می باشند اما سمعک داخل گوشی دارای باتری شماره 10، باتری شماره 312 و باتری شماره 13 (سمعک های قدیمی) موجود می باشد.

 

در اینجا چند نمونه از بهترین سمعک نامرئی از برندهای مختلف که با توجه به رضایت بیماران از تجویز تعیین شده است بیان می شود:

*سمعک اتیکن: سمعک سیا

*سمعک برنافن: سمعک زرنا

*سمعک زیمنس: سمعک سیلک، سمعک ان ایکس

*سمعک ریسوند: سمعک لینکس

*سمعک بلتون: سمعک لجنت

 

سمعک

 

قیمت سمعک نامرئی:

 

قیمت سمعک داخل گوشی و سمعک پشت گوشی در اکثر مدل های سمعک یکسان می باشد.

 با این حال قیمت سمعک نامرئی با سمعک داخل گوشی متفاوت می باشد که دلیل این امر ظرافت و نوع کیت مورد استفاده شده در سمعک نامرئی می باشد.

سمعک های نامرئی از حدود قیمت 4ميليون شروع می شوند و به ترتیب با افزایش و به روز شدن تکنولوژی و ویژگی های سمعک قیمت نیز افزایش پیدا می کند.

در اکثر برندهای سمعک، سمعک های نامرئی از تکنولوژی هوشمند برخوردار می باشند(سمعک نامرئی: سمعک هوشمند)، به دلیل کوچک بودن سمعک محل یا فضایی برای قرارگیری دکمه یا قطعه دیگری وجود ندارد.  

 

نحوه ساخت سمعک نامرئی:

 

در تمام مدل های سمعک نامرئی بعد از انجام اتوسکوپی و بررسی وضعیت کانال گوش، جرم گوش، وجود جراحی یا ناهنجاری در کانال گوش اقدام به قالب گیری گوش می شود. 

قالبگیری گوش توسط خمیرهای قالب گیری مخصوص بدون ایجاد حساسیت پوستی انجام می شود.

بعد از بررسی های اولیه، کاتن بلاک(پنبه ای که به عنوان مانع در داخل کانال گوش قرار می گیرد) در عمق یا خم دوم کانال گوش قرار می گیرد.

در سمعک های نامرئی نیاز به قالبگیری در عمق بیشتر کانال گوش جهت ساخت سمعک کوچک نیاز می باشد.

بعد از انجام قالبگیری(تهیه قالب اولیه بنفش رنگ)، از روی قالب اولیه با مواد با رنگ بژ و مقاومت کافی پوسته سمعک یا بخش بیرونی سمعک ساخته می شود.

 سپس با قراردادن اجزای سمعک در جایگاه درست و مناسب درون پوسته، سمعک نامرئی ساخته می شود. در سمعک نامرئی اجزا یا قطعات داخلی سمعک باید طوری قرارگیرند که کمترین فضا و اندازه را داشته باشد پس نیاز به زمان بیشتری جهت ساخت سمعک نامرئی می باشد.

 

سمعک مخفی

 

مواردی که در تجویز سمعک نامرئی باید به آن توجه کرد:

 

*سن بیماران خواستار سمعک کوچک زیرا با افزایش سن پوست کانال گوش به صورت کولاپس یا روی هم افتاده می شود که سبب تنگ و باریک شدن کانال گوش می شود.

 در این حالت امکان ساخت سمعک بسیار مشکل ساز می باشد(فضای کافی برای قراردادن سمعک در قالب گوش وجود ندارد).

*توانایی و ویژگی های فیزیکی بیمار بخصوص افراد مسن به دلیل وضعیت بینایی نامناسب، لرزش دست، مشکلات حرکتی و... نیاز به بررسی می باشد.

در افراد مسن به دلیل مشکلات بیان شده در جاگذاری صحیح سمعک در گوش، تمیز کردن سمعک، تعویض باتری سمعک، حضور در کلینیک و ...دارای مشکلاتی می باشد. 

این مشکلات با آموزش بیشتر یا حضور یکی از اقوام و خانواده در کنار بیمار به آسانی قابل حل شدن می باشد.

*میزان کم شنوایی و سابقه استفاده از سمعک 

از موارد مهم در تجویز سمعک می باشد. همانطور که در بالا بیان شد با افزایش تکنولوژی قدرت سمعک های نامرئی نیز همانند سمعک داخل گوشی می باشد با این حال در کم شنوایی عمیق امکان استفاده از سمعک های نامرئی وجود ندارد و استفاده از سمعک پشت گوشی بهترین گزینه می باشد.

همچنین در بیمارانی که سابقه طولانی در استفاده از سمعک گوش دارند به دلیل بزرگ شدن کانال گوش امکان ساخت کوچکترین سمعک فراهم می شود. 

در اکثر افراد مسن و خانم ها کانال گوش باریک می باشد و در مقابل گوش مردان بزرگتر می باشد.

پس تجویز سمعک بخصوص سمعک نامرئی به دلیل اندازه کوچک به شرایط بسیار زیادی نظیر کانال گوش، سن بیمار، وضعیت بینایی، میزان کم شنوایی، توانایی حرکتی و فیزیکی بیمار، توان مالی بیمار و...  بستگی دارد و باید در حین تجویز علاوه بر موارد بیان شده به رضایت بیمار از سمعک نیز توجه شود. 

 

نحوه تنظیم سمعک های داخل گوشی:

 

به طور کلی سمعک های جدید نظیر سمعک دیجیتال یا سمعک هوشمند قابلیت تنظیم با کامپیوتر را از طریق وسیله ای به نام هایپرو دارند. 

در سمعک های نامرئی نیاز به کابل های مخصوص برای تنظیم سمعک می باشد و شاید برای هر برند سمعک متفاوت باشد.در بالا بیان شد که سمعک های نامرئی دارای بالاترین تکنولوژی های روز دنیا می باشند. 

در نتیجه با اتصال سمعک به کامپیوتر، دسترسی منوی تنظیمات سمعک فعال می شود.

 در تنظیمات سمعک می توان قدرت یا بهره سمعک را در تمام فرکانس های مختلف(منظور باند سمعک) با توجه به میزان کم شنوایی تغییر داد. 

درصورتی که بعد از تنظیم سمعک  قدرت یا بهره کافی برای درک مناسب توسط سمعک اعمال نشود امکان تنظیم مجدد سمعک وجود دارد.

همچنین در تنظیمات سمعک های نامرئی میتوانیم میزان درک صدا، عملکرد میکروفون سمعک، انتقال فرکانسی سمعک، برنامه وزوز گوش، فرمول تجویزی سمعک، برنامه تلفن سمعک و... را تغییر داد.

هر چه سمعک از نظر تکنولوژی بالاتر و قوی تر باشد تنظیمات سمعک بهتر و دقیق تر انجام می شود زیرا امکانات بیشتری برای راحتی و طبیعی بودن صدا برای متخصص شنوایی فراهم می کند.

 

انواع سمعک نامرئی

 

قدرت سمعک نامریی:

 

در مقالات گذشته در این مورد صحبت شد که هر چه رسیور سمعک بزرگتر باشد قدرت یا صدای خروجی نیز بیشتر می باشد(همانند باتری سمعک: هرچه باتری سمعک بزرگتر باشد میزان یا مدت استفاده نیز بیشتر می شود). 

در سمعک های نامریی و سمعک داخل گوشی به دلیل فضای کم یا ناکافی نمی توان از رسیور های بزرگ استفاده کرد.

 امروزه سمعک های نامرئی به گونه ای ساخته می شوند که علاوه براینکه بسیار ظریف و جزء کوچکترین سمعک ها باشند دارای قدرت یکسان با سمعک های داخل گوشی می باشند.

به طور کلی سمعک نامریی برای کم شنوایی های ملایم تا شدید مناسب می باشند که طیف وسیعی از بیماران را شامل می شوند.

 همچنین تجویز دو گوشی به دلیل تقویت دو گوشی قدرت کلی صدا افزایش می شود پس اهمیت استفاده از سمعک دو گوشی نیز مشخص می شود.

(در تجویز دو گوشی سمعک، افزایش قدرت اکوستیکی، افزایش درک، فهم بیشتر کلمات، تحریک دو نیمکره و درک بهتر در محیط شلوغ و... فراهم می شود. 

 

نحوه تعویض باتری سمعک های داخل گوشی:

 

باتری های سمعک نامریی همانند دیکر مدل های سمعک تعویض می شود با این تفاوت که اندازه باتری سمعک کوچکتر می باشد.

در هنگام تجویز سمعک نامرئی همانند انواع سمعکها برای تمام بیماران بخصوص افراد مسن نیاز به آموزش های بیشتری برای تعویض باتری سمعک می باشد.با جداکردن برچسب روی باتری سمعک و قراردادن داخل درب باتری سمعک، سمعک شروع به روشن شدن می شود.

 برای افزایش طول عمر باتری سمعک بیان شده است که بعد از جدا کردن برچسب باتری، چند ثانیه صبر کنید و سپس درب باتری سمعک بسته شود تا در این مدت زمان باتری به طور کامل در معرض اکسیژن و شارژ کافی انجام شود.

سپس با توجه به علامت مثبت و منفی روی باتری سمعک و همچنین درب باتری(در مرحله تحویل سمعک آموزش های تعویض باتری به بیمار داده می شود) باتری در درب باتری سمعک قرار می گیرد و بدون هیچ گونه فشار اضافی درب باتری سمعک بسته می شود و سمعک بعد از چند ثانیه شروع به روشن شدن می شود.

درهنگام عدم استفاده از سمعک(هنگام خواب، هنگام استراحت، استحمام و...) بهتر است سمعک خاموش شود تا از مصرف باتری خودداری شود.

 درب باتری سمعک دارای دو مرحله است یعنی کمی باز شدن درب باتری و کامل باز شدن درب باتری برای تعویض باتری سمعک استفاده می شود.

 

گارانتی سمعک نامرئی:

 

انواع مدل سمعک(سمعک نامرئی، سمعک داخل گوشی و سمعک پشت گوشی) در تمام برندهای درجه اول دارای گارانتی دو سال می باشد.

 در این مدت در صورت خرابی ناگهانی(بدون ضربه، آب خوردن، شکسته شدن بدنه سمعک و...) اجزای سمعک یا عدم عملکرد نرمال سمعک بدون هزینه تعمیر یا سرویس می شود. همچنین تنظیم سمعک در مدت زمان گارانتی سمعک رایگان می باشد.

پس بخاطر داشته باشید مدت زمان گارانتی سمعک نامرئی و داخل گوشی با سمعک های پشت گوشی یکسان و به مدت 2 سال می باشد. 

بعضی از برندهای درجه دوم در ایران دارای گارانتی یک سال برای انواع مدل های سمعک خود می باشند. 

 

نظافت سمعک های داخل گوشی(تمیز کردن سمعک):

 

به طور کلی سمعک های داخل گوشی و سمعک های پشت گوشی به دلیل تماس با تعرق پوست، رطوبت و... نیاز به نظافت دارند. 

نظافت سمعک های داخل گوشی و سمعک های نامرئی یکسان و شبیه به هم می باشد و به دلیل کوچک بودن سمعک نامرئی نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

سمعک های نامرئی با قرارگیری در کانال گوش و تماس بیشتر با رطوبت و جرم گوش نیاز به مراقبت ونظافت بیشتری دارد.

بیشترین علت خرابی این سمعک ها میکروفون سمعک یا رسیور سمعک می باشد در نتیجه تمیز کردن این دو بخش بسیار مهم و ضروری می باشد.

میکروفون سمعک نامرئی در کنار درب باتری سمعک می باشد و دارای سوراخ یا منفذ بسیار کوچکی می باشد. به دلیل کوچک بودن ورودی میکروفون به مرور امکان بسته شدن ورودی میکروفون وجود دارد. 

پس لازم است روزی یکبار یا هر دو روز یکبار با یک مسواک خشک بر روی ورودی میکرفون برس کشیده شود(بهتر است اینکار قبل از جایگذاری در گوش انجام شود) و برس کشیدن با مسواک به آرامی و بدون هیچ گونه فشار اضافی کافی می باشد.

رسیور سمعک نامرئی همانند سمعک داخل گوشی توسط واکس گارد سفیدی محافظت می شود.

 نقش واکس گارد همانطور که از اسن آن مشخص است از ورود جرم به داخل جلوگیری می کند و اولین خط دفاعی برای جلوگیری از ورود جرم می باشد. 

برای تمیز کردن واکس گارد نیز همانند میکروفون سمعک می توان عمل کرد.همچنین بسیاری از بیماران هر دو هفته با تعویض واکس گارد از تمیز بودن واکس گارد اطمینان حاصل می کنند. بهتر است بدانید که در صورتی که هر دو روز یکبار قبل از استفاده واکس گارد تمیز شود دیگر نیاز به تعویض آن نمی باشد.

با تمیز کردن اجزای سمعک از خرابی های سمعک و کاهش عمر سمعک جلوگیری کنید.

 

عکس کاشت حلزون نامرئی

 

پس لازم است درجلسه تنظیم و تحویل سمعک به آموزش های متخصص شنوایی شناس در مورد نحوه صحیح قراردادن سمعک روی گوش، نحوه تعویض باتری سمعک، نحوه تمیز کردن سمعک و موارد دیگر توجه کنید و از شنیدن صدای سمعک خود لذت ببرید.

جدیدترین سمعک نامرئی 2019:   همواره بيماراني که به کلينيک مراجعه مي کنند از ما سوال مي کنند که 

 

بهترين سمعک  نامرئي متعلق به چه برندي است؟  

 

 سمعک هاي نامرئي اخرين تکنولوژي روز دنيا را درخود دارند ازاينرو نگران تکنولوژي آنها نباشيد بلکه بايد به ۳فاکتور کليدي مهم توجه کنيد:  

 • کانال گوش شما بزرگ باشد
 • هزينه لازم براي خريد سمعک نامرئي را داشته باشيد
 • کم شنوايي شما بيشتر از ۷۰ الي ۷۵ دسي بل نباشد.

زيرا هر کدام از اين عوامل را دارا نباشيد نمي توانيد از اين سمعک هاي نامرئي استفاده کنيد. 

گزينه  دوم که قيمت است تا حدي قابل حل است زيرا در کلينيک سمعک نجوا با اقساط بدون بهره مي توانيد سمعک نامرئي تهيه کنيد.   

از بين برندهاي مختلف سمعک بهترين و جديدترين سمعکهاي نامرئي متعلق به سمعک هاي زير است:  

 • سمعک نامرئي اتيکن دانمارک: سمعک opn ، سمعک آلتا، سمعک نرا
 • سمعک نامرئي برنافن سوئيس: سمعک زرنا ، سمعک جونا، سمعک کاريستا
 • سمعک نامرئي هانساتون آلمان: سمعک جم
 • سمعک نامرئي زيمنس آلمان: سمعک NX سمعک ان ايکس ، سمعک پرايمکس
 • سمعک نامرئي ويدکس دانمارک: سمعک بيوند، سمعک يونيک
 • سمعک نامرئي يونيترون دانمارک: سمعک کوانتوم
 • سمعک نامرئي استارکي آمريکا: سمعک سوند لنز
 • سمعک نامرئي ريساند دانمارک: سمعک لينکس ۳
 • سمعک نامرئي اينترتون دانمارک: سمعک سنترو، سمعک کريسپ
 • سمعک نامرئي بلتون آمريکا: سمعک تراست، سمعک لجند
 • سمعک نامرئي سونيک آمريکا: سمعک چير، سمعک انچنت
 • سمعک نامرئي فوناک سوئيس: سمعک ليريک، سمعک ويرتو

 

  آیا سمعک کاشتني وجود دارد؟   

 

گاهی بیماران از ما در باره سمعک های نامرئی یا پروتزهای شنوایی نامرئی سوال می پرسند که آیا پروتزهای شنوایی ۱۰۰% نامرئی وجود دارد؟

جواب سوال بله استبه شکل زیر دقت کنید: 

همانطور که دیده می شود این پروتز ۱۰۰ درصد نامرئی است و دیده نمی شود.در پروتز کارینا CARINA طی عمل جراحی پروتز در زیر پوست قرار داده می شود.

در این پروتز فرد کم شنوا براحتی می تواند دوش بگیرد، شنا کند و فعالیت عادی روزمره خود را داشته باشد.و تنها هر ۵ الی ۶ سال لازم است باتری آن طی یک عمل ساده سرپایی تعویض شود. 

 

  عکس سمعک نامرئی

 

چرا کلينيک سمعک نجوا بيشترين آمار تجويز سمعک نامرئي را دارد؟ 

 

علت اصلي تعداد بالاي تجويز سمعک نامرئي در کلينيک سمعک نجوا به خاطر تعداد متخصصين اديولوژي حاضر در اين مجموعه است.

 در اين کلينيک 3نفر از بهترين متخصصين شنوايي و سمعک کشور حضور دارند. علت دوم به خاطر قيمت هاي مناسب و اقساط بدون بهره است. در کلينيک نجوا ساليانه بيش از 500 سمعک نامرئي تجويز مي شود. 

آيا همه بيماران مي توانند از سمعک هاي نامرئي استفاده کنند؟ 

طبق راهنماي جامع سمعک نامرئي چندين عامل بر روي ساخت اين نوع از سمعکها تاثير گذار است سايز کانال گوش بيمار ميزان کم شنوايي بيمار شکل کانال گوش قيمت سمعک سايز کانال گوش بيمار اگر فرد کم شنوا اندازه کانال گوشش بزرگ نباشد حتي اگر تمامي موارد ذکر شده در بالا را هم داشه باشد براي او سمعک نامرئي نمي توان ساخت.

 پس بايد بخاطر داشته باشيم که حتما گوش بيمار بايد سايزش بزرگ باشد. ميزان کم شنوايي بيمار اگر بيمار افت شنواييش از ۷۰ دسي بل (۵۰ درصد) بالاتر باشد سمعک نامرئي نمي تواند اين ميزان کم شنوايي را پوشش دهد. 

گاهي بيماران اصرار دارند عليرغم افت شنوايي بيشتر از ۷۰ دسي بل از سمعک نامرئي استفاده کنند اما امکان دارد با يک مشکل مواجه شوند که اين مشکل به صورت درک نامناسب بعضي از صداهاي گفتاري خود را نمايان مي کند. 

شکل کانال گوش گاهي بيماران سايز کانال گوششان بزرگ است و افت شنواييشان کم است اما فاصله بين خم اول و دوم کانال گوششان بهم نزديک است که اين عامل سبب مي شود سمعک نامرئي را نتوان ساخت. 

قيمت سمعک قيمت سمعک نامرئي بين ۴ الي 20 ميليون مي باشد که اين عامل سبب مي شود بيماران با مشکلات مالي نتوانند از سمعک نامرئي استفاده کنند. اما در کلينيک نجوا مي توانيد سمعک نامرئي قسطي بدون بهره تهيه نماييد. 

ازاينرو اصلا نگران قيمت سمعک نباشيد.

 آنها از نظر ماهیت با بسیاری از سمعک های سفارشی مشابه هستند .

موقعیت آن ها در اعماق کانال باعث می شود که گوش خارجی بتواند کار خود را انجام دهد، کانال صدا را به طور طبیعی به سمت پرده گوش هدایت کند. 

این احتمالاً بزرگترین فایده این نوع سمعک ها است ، با این حال ، موقعیت آن ها در عمق کانال به این معنی است که به موم و رطوبت موجود در کانال گوش حساس هستند.

 این بدان معناست که آنها به مراقبت و توجه زیادی از طرف کاربر نیاز دارند.

 آنها همچنین به طور منظم نیاز به رطوبت زدایی دارند. 

 اگر شما می توانید که از این سمعک ها به خوبی مراقبت کنید ، بنابراین این سمعک ها را تهیه کنید. بيماران هميشه از بنده سوال مي کنند

 

 تجربه شما از بيماراني که از اين سمعک هاي نامرئي استفاده کرده اند چگونه بوده است؟ 

 

در طول چند سال گذشته بيش از ۵۰۰ سمعک نامرئي در مجموعه کلينيک ها شنوايي و سمعک نجوا که بزرگترين کلينيک شنوايي و سمعک کشور است تجويز شده است که بعد از تجويز بيماران جملات زير را بيان کرده اند آقاي دکتر احساس مي کنم چند سال جوان تر شده انم.

 آقاي دکتر احساس مي کنم بيشتر دوست دارم در جمع هاي دوستانه و خانوادگي حاضر شوم آقاي دکتر احساس مي کنم اعتماد بنفسم بيشتر شده است آقاي دکتر احساس مي کنم زندگي من به روال قبلي باز گذشته است. 

آقاي دکتر احساس مي کنم الان ميتوانم ازدواج کنم آقاي دکتر احساس مي کنم برايم راحت تر است به مهماني يا عروسي بروم آقاي دکتر احساس مي کنم الان مي توانم مدل دلخواه موي سر خود را انتخاب کنم و غيره…. بهترین سمعک نامرئی از دیگر مزایای سمعک هاي نامرئي می توان به مزيت هاي زير اشاره کرد تولید صدای بسیار واضح، طبیعی و با کیفیت برای بیمار درک بهتر صداي تلفن،تلویزیون و وسایل صوتی عدم ایجاد فیدبک یا سوت گوش عدم پیچش یا گرفتگی صدا در گوش اميدواريم با توضيحات ذکر شده در اين مقاله توانسته باشيم اندکي از نگراني هاي و کمبودهاي علمي در حوزه تجويز سمعک نامرئي  را بر طرف کرده باشيم. بيماران در صورت هرگونه سوال مي توانيد بابنده در ارتباط باشيد و مشاوره بنده کاملا رايگان است زيرا بر اين باورم شما همچون ساير انسانهاي سرزمين عزيزم ايران لايق بهترين آينده ايد و بنده وظيفه خود مي دانم تمامي تجربيات خود و  امکانات مجموعه تحت پوشش خود را در اختيار شما قرار دهيم.

 

مهمترین مزایا و معایب سمعک نامرئی

 

مزایا:

1 اولین و مهمترین مزیت این سمعک ها که برای بیماران هم مهمترین فاکتور به شمار می آید مخفی بودن و غیر قابل دیدن بودن آن هاست.

2 این سمعک ها به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارن به صورت بسیار طبیعی صوت را جمع می کنند.

3 این سمعک ها به خوبی با تلفن کار می کنند.

4 اگر در شرایط خاصی باشید به راحتی میتوان این سمعک ها را با شرایط شما انطباق داد.

5 این سمعک ها معمولا برای تمامی سنین مناسب هستند.

معایب:

1 اواین ایرادی که می توان به این سمعک ها گرفت این است که این سمعک ها معمولا برای افرادی که کم شنوایی آن ها تا حد متوسط است طراحی شده.

2 به علت های مختلفی ممکن است این سمعک ها برای شما مناسب نباشند.به طور مثال آناتومی و مدل گوش شما به گونه ای باشد که نشود از این سمعک برای شما استفاده کرد و یا درصد کم شنوایی شما به گونه ای باشد که این سمعک ها برای شما مناسب نباشد.

در هر صورت پزشک پس از معاینه تشخیص می دهد که آیا شما می توانید ازاین سمعک ها استفاده کنید یا خیر.

 

آیا می توان سمعک نامرئی را از گوش خارج کرد؟

 

یکی از مواردی که بیماران می خواهند بدانند این است که آیا می توانند خودشان سمعک نامروی را از گوششان درآورند و دوباره داخل گوش قرار دهند یا خیر؟!

در جواب به این سوال باید بگوییم که بله 

این سمعک ها دارای فناوری iic هستند و اندازه ی بسیار کوچکی دارند و در داخل کانال گوش قرار می گیرند و قابل دید نیستند و باعث می شوند که فرد کم شنوا صدا را با کیفیت بسیار بالایی بشنود.

قرار دادن این سمعک ها داخل گوش و درآوردن آ« ها بسیار ساده می باشد.

سمعک های نامرئی از روی قالبی که از گوش شما گرفته می شود، ساخته می شود. 

پس این سمعک ها دقیقا به شکل گوش شما هستند و به راحتی در عمق مجرای گوش قرار می گیرند.

 برای قرار دادن سمعک های داخل گوشی فقط کافی است ان ها را در ابتدای مجرای گوش خود قرار دهید و با یک فشار کوچک، سمعک در جای خود قرار می گیرد.

 برای برداشتن سمعک می توانید از پین روی سمعک، که برای همین کار طراحی شده است استفاده کنید. با کشیدن پین، سمعک به راحتی از گوش شما در می آید.

 

سوالات رایج در رابطه با سمعک های نامرئی

۱: آیا سمعک نامرئی واقعا وجود دارد؟

بله، کاملا در انتهای کانال گوش قرار می گیرد و اصلا دیده نمی شود

۲: آیا سمعک نامرئی گران است؟

خیر، سمعک نامرئی مثل بقیه سمعک ها از قیمت ۵ میلیون تا ۱۹ میلیون برای هر گوش موجود است.

۳: اندازه سمعک نامرئی چقدر است؟

اندازه یک لوبیا کوچک است.

۴: آیا سمعک نامرئی هم ضد آب است؟

بله. سمعک های جدید نامرئی هم کاملا ضد آب هستند.

۵: آیا سمعک نامرئی به تلفن وصل می شود؟

خیر، زیرا مدار بلوتوث باعث بزرگترشدن سمعک می شود به همین دلیل به تلفن همراه وصل نمی شود

۶: آیا سمعک نامرئی بلوتوث دارد؟

خیر، سمعک نامرئی چون خیلی کوچک است مدار بلوتوث سبب بزرگتر شدن آن می شود.

۷: آیا سمعک نامرئی در افت شنوایی زیاد قابل تجویز است؟

بله در سمعک های جدید ۲۰۲۰ و به بعد حتی در افت شنوایی شدید هم قابل تجویز است.

۸: آیا سمعک نامرئی در کودکان هم استفاده می شود؟

خیر: سمعک نامرئی تنها برای کودکان بالای ۹ سال تجویز می شود.

 

شنوايي و سمعك نجوا

دكتر وحيد مرادي متخصص شنوايي شناسي نوزادان و كودكان

از دانشگاه علوم پزشكي تهران

جهت مشاوره رايگان مي توانيد با شماره زير تماس حاصل فرماييد.

02188828999

02188860666

09925020901

02188343584

09109259377

تهران خیابان مطهری خیابان فجر  روبه روی بیمارستان جم کوچه ی نظری بن­بست دلفان پلاک 5 طیقه 5 واحد10

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه ها درباره سمعک نامرئی

باسلام واحترام بنده درمشهد مقدس ساکن هستم آیا شما میتوانید مرا جهت مراجعه به همکارانتون درمشهد راهنمایی بفرمایید ممنون

درود. شما اگر سمعک نامرئی میخواید تکنولوژی قالب گیری و ساخت سمعک نامرئی فقط در تهران امکان پذیره اگر میسره براتون حتما از منشی های کلینیک نجوا وقت بگیرید.


باسلام خدمت شما آقای دکتر من ۶۷ سن دارم وعصب شنوایی من ضعیف شده آیا میتونم از سمعک نامرئی استفاده کنم واگر میشه قیمت آن هم برام بگین شغل بنده راننده تاکسی است

سلام وقت بخیر بله تستاتونو ارسال کنید به این شماره واتساپ 09109259377 تا راهنماییتون کنم و قیمتم از 20 تومن شروع میشه.


سلام مشاوره میخواستم

درود. جهت مشاوره کامل با شماره 02188860666 تماس بگیرید.


با سلام و خسته نباشید بنده 34ساله هستم و متاسفانه در زمان خدمت سربازی گوش راستم بخاطر موج انفجار دچار آسیب حسی عصبی شد و صدای سوت ممتد در گوش راست باعث شده که صداهای کم را نامفهوم متوجه بشم ،پزشک متخصص کم شنوایی من را خفیف تا کمی متوسط تشخیص دادند،تمایلی به کذاشتن سمعک نمایان ندارم،ممکنه بفرمایید چه سمعکی برای من مناسب ؟هست و حدود قیمت چند در میاد

با سلام وقت بخیر سمعک نامرئی دونه ای از 28م/32م/38م در سال 1402 میتونید بزارید.


سلام من 70 سالمه بعلت وزوزدر هر گوش مجبور به استفاده از سمعک داخل گوشی شودم الان بعلت مشغله شغلی تجارت با مردم سر و کار دارم فعلا بعضی کلمات پایین را برام مفهوم نیست لطفا بقیه را شما راهنمایی بفرمایید

با سلام نوار گوشتونو برای مطب ارسال کنید تا دقیق تر راهنمایی کنم 09109259377


سلام وقتتون بخیر
بنده ساکن شهرستان هستم و شغلم کارمندی است الان 34سالمه دارم بابت کم شنوایی اذیت میشوم ،تنها مشکلم جهت سمعک کاملا نامرئی باشه که دیده نشود،با توجه به توضیحات جامع و کامل شما در این خصوص بخوام اقدام کنم معمولا جهت درمان و ساخت سمعک چند روز زمان میبرد ؟ایا با یک جلسه مراجعه قابل انجام می باشد

با سلام چون کلینیک لابراتوار مخصوص خود را دارد در کمتر از 24 ساعت سمعک آماده میشود.


دوتا سمعک هوشمند اتیکن ازتون گرفتم خداروشکر خیلی عالی میشنوم. خدا خیر بده دکتر مرادی رو

ممنونیم از لطفتون


سلام خسته نباشید سمعک هوشمند دارن گوشی سامسونگ میخوره نرم افزار بازار هست هیچکدوم اینها نخورد

با اکثرا موبایل های وصل میشه سمعک ها


سلام من خودم سمعکم خوب بود ولی بلوتوث نداشت. دکتر مرادی بهم سمعک بلوتوث دار داد. به حدی دارم صدای تلفن و خوب میشنوم که باورم نمیشه. صدای فیلم و آهنگ هم همینطور حتما بلوتوث دار بخرید

برنامه بلوتوث برای کودکانی که به مدرسه میرن و یا دانشجو ها خیلی خیلی مفیده و استرس شون واقعا به صفر میرسه


سلام من سمعک هوشمند از خودتون گرفتم صداش خیلی خوبه ولی بعضی وقت ها تو هوای گرم صداش یکمی کم میشه. بخاطر عرق کردنمه؟

سمعک های مدل 2022 و 2023 برنامه ایی دارند که اگر رطوبت سمعک زیاد بشه یا سمعک تو آب بیفته صدای سمعک و قطع می کنه تا سمعک نسوزه


سمعک هوشمند دارم من. اما به موبایلم وصل نمیشه باید چه برنامه ایی نصب کنم؟

سمعک شما بدون شک جزمدل های 2022 و 2023 نیست چون این سمعک ها مستقیم وصل میشن به تلفن همراه. شما عکس گارانتی یا خود سمعک و برای واتس آپ کلینیک بفرستید اونجا بهتون دقیقا راهنمایی می کنیم که چیکار کنید


سلام. سمعک من الان دو ماه رفته برای تعمیر تو تهرانه. میگن در باتری سمعک تون تولید نمیشه. ایا شما دارید؟ سمعک اتیکن مدل ریا

سلام بله داریم. مهمتر از بحث تجویز خدمات بعد از اونه. توی کلینیک سمعک نجوا تا 10 سال خدمات پس از فروش توسط خود کلینیک انجام میشه. تمام قطعات سمعک های دانمارکی مثل اتیکن و ویدکس و ریساند و اینترتون سوئییسی مثل برنافن و فوناک آلمانی مثل زیمنس و هانساتون و ای ام و رکستون و ادیوسرویس آمریکایی مثل استارکی و بلتون و یونیترون و سونیک داریم. با مطب هماهنگ کنید.


ایا سمعک هوشمندی وجود داره که بتونه تو کلاس درس صدای معلم و فقط به بچه کم شنوا برسونه؟ و بقیه صداهارو ساکت کنه؟

با سلام. سوال شما سوال خیلی از والدین است. شما در نظر بگیرید بچه شما فقط داره صدای معلم و میشنوه و دانش آموز کناری کودک شما از بچه تون سوال میپرسه؟ چی میشه؟؟؟ پس این طرز فکر اشتباهه. بله هم در خود سمعک به وسیله تنظیم مدار میکروفون سمعک میشه کاری کرد بالای 90 درصد تمرکز سمعک بر صداهای معلم باشه و حتی با تجویز سیستم سمعک های بلوتوث دار میشه یدونه وسیله اندازه جعبه کبریت داد دست معلم که باعث میشه صدای معلم و خیلی خیلی واضح شنید و اگر کسی هم بغیر معلم حرفی زد بچه صداشونو متوجه بشه. تمامی اینهارو آقای دکتر مرادی براتون توضیح میدن


هنگام استفاده از سمعک و در حین صحبت کردن صدای خودم در سرم انعکاس می یابد و یا به عبارتی صدا در سرم می پیچد مشکل از کجاست ؟ آیا تنظیم سمعک مشکل دارد ؟


سلام من در حدود سه ماه پیش تو شنوایی سنجی شهرمون سمعک داخل گوشی هوشمند خریدم ، برای این سمعک هیچ گونه مدار وایرلس وجود ندارد ، گویا به دلیل بزرگ نشدن سمعک ، و در ضمن هنوز بهش عادت نکرده ام به دلایل زیاد که می توان به مسدود کردن مسیر طبیعی شنیداری اشاره کرد من چند سال است به دلایلی کم شنوا هستم و حروف و بعضی از هجاها را از هم تفکیک نمیکنم ، در ضمن این سمعک هیچ گونه لوله انتقال هوا یا ونت را ندارد و مدام نیاز به خشک کردن گوش و بیرون کشیدن مکرر را دارد سه بار مشکل را به شنواشناس اعلام نمودم و هر با به جای استفاده از گارانتی و ارسال و اصلاح از این اقدام سر باز می زند ، قرار هست فردی مثل من تا آخر عمر از این وسیله ها استفاده کند با این مشکلات چگونه باید برخورد کرد ، آخه تولید خارجی هست فقط یک درست کردن بدنه افتاده دست مرکز محترم اینجوری با گوش ناسازگار و غیر قابل استفاده ، جای تعجب است اگر امکان راهنمایی باشد

با سلام دقیقا چیزی که همیشه تاکید می کنیم اینه سمعکی بگیرید که تمام برنامه هارو داشته باشه شاید مقداری گرانتر باشه ولی قراره این سمعک و حداقل تا 10 سال استفاده کنید.


متشکرم از لطفتون و دقتتون تو تعمیر سمعک. سمعک پدر بزرگمو دوتا جا بردم و گفتن نیم سوز شده و باید سمعک جدید بگیرید. کلینیک سمعک نجوا آوردم گفتن سمعک هنگ کرده بوده و بدون هیچ گونه هزینه ایی تعمیر کردن کاملا. درسته 2 ساعت تو مطب تو صف انتظار نشستم تا اقای دکتر پدر بزرگمو ویزیت کنن اما ارزششو داشت. بدون شک این همه بیمار منتظر تو مطبشون دلیلی داشت و این بود که اینجا خیلی دقیقن.

سلام و درود. معطلی به علت دقت بیشتر در ویزیت بیماران هست.در نهایت خداروشکر که راضی بودید.


بسیار مطالب آموزنده بود باتشکر از شما بابت آموزش این سمعک ها به زبان ساده و خیلی منظم

سلام. بسیار خوشحالیم که مقالات سایت برای شما و بقیه هموطنان عزیزمون آموزنده هست


سلام گفته شده ویدکس دیگه سمعک داخل گوشی تولید نمیکنه. آیا درست هست؟؟؟

تولید میکنه ولی بخاطر تحریم ها به ایران سمعک نمیده. سمعک اتیکن دانمارک ولی در کلینیک موجوده اونم دانمارکیه و همیشه موجوده و برای تعمیر هم بعدها دچار مشکل نمیشید


سلام. من شش ساله سمعک میذارم. مدل پشت گوشی از اینهایی که سیم نازک دارند. اگر بخوام داخل گوشی بذارم برای من میشه؟ کم شنوایی من عدداش رو 75 و 80 تقریبا.

سلام بله می تونید. سمعک های نامرئی بسیار ریز تا افت شنوایی 95 و ساپورت می کنن


سلام بنده سمعک زیمنس مدل داخل گوشی نیترو دارم. ایا سمعک نامرئی کوچکتر از این سمعک خودم وجود داره؟ سمعک خودم سرش قهوه ای پر رنگه. بیشتر رنگ سیاه مد نظرمه

سلام بله از این مدل سمعک خودتون کوچیکتر وجود داره. سمعک های اتیکن دانمارک، برنافن سوئیس و سونیک آمریکا صفحه بیرونی شون سیاهه و در حال حاضر 2023 کوچکترین سمعک نامرئی دنیا هستند و تا افت شنوایی 95 دسی بل پوشش دارن


من سمعک امریکایی دار و خراب شده آیا برای تعمیر قطعاتشو دارید بفرستم کلینیک نحوا؟


آیا سمعک پشت گوشی زرنا 9 برنافن یا ایکس 7 زیمنس دولتی دارید؟ قسطی هم می دید؟ بچه من الان 9 سالشه میتونه از داخل گوشی و نامرئی استفاده کنه؟ شنوایش 60 درصده

سمعک های جدید 2023 و رده بالا دولتی دیگر نداره. قسطی هم بله داریم. اگر سایز کانال گوشش کوچیک نباشه آقای دکتر مرادی میتونن براشون نامرئی تهیه کنن


. کودک من الان 3 سال داره آیا سمعکی هست که به تلویزیون وصل بشه؟ چون برنامه کودک خیلی دوست داره

سلام.سمعک های جدید برنامه بلوتوث دارند و به تمام وسایلی که بلوتوث دارند وصل میشه مثل تلویزیون و موبایل و غیره


سلام وقتتون بخیر. آیا اگر بخوام سمعک نامرئی استفاده کنم موقع ورزش کردن نمی افته؟ قیمت سمعک های نامرئی تون چقدره؟ میگن سوئیسی ها خوب ترن راست می گن؟

سلام. نه اصلا نمی افته چون با قالب تهیه میشه. قیمت شون در حال حاضر .در 1402 از 20میلیون به بالا موجود است. سوئیسی و دانمارکی ها بهترن


من سمعک نامریی گذاشتید برامون اصلا دیده نمیشه هیچکس تشخیص نمیده سمعک میذارم خیلی راضیم از صداش هم مرسی دکتر

سلام افت شنوایی هم خوب بود و هم کانال گوشتون جا دار بود. خداروشکر راضی هستید.


بهترین مطالبی بود که درباره سمعک خونده بودم. هیج جا درباره نسل و رده سمعک حرفی نمی زنند و چقدر مهمه این تیپ و نسل سمعک بخصوص در درک صدا تو محیط های شلوغ


ایا سمعک هوشمندی وجود داره که بتونه تو کلاس درس صدای معلم و فقط به بچه کم شنوا برسونه؟ و بقیه صداهارو ساکت کنه؟

درود. سوال شما سوال خیلی از والدین است. در نظر بگیرید بچه شما فقط داره صدای معلم و میشنوه و دانش آموز کناری کودک شما از بچه تون سوال میپرسه؟ چی میشه؟؟؟ پس این طرز فکر اشتباهه. بله هم در خود سمعک به وسیله تنظیم مدار میکروفون سمعک میشه کاری کرد بالای 90 درصد تمرکز سمعک بر صداهای معلم باشه و حتی با تجویز سیستم سمعک های بلوتوث دار میشه یدونه وسیله اندازه جعبه کبریت داد دست معلم که باعث میشه صدای معلم و خیلی خیلی واضح شنید و اگر کسی هم بغیر معلم حرفی زد بچه صداشونو متوجه بشه. تمامی اینهارو آقای دکتر مرادی براتون توضیح میدن.


سلام آیا سمعک های قابل شارژ زود خراب میشن؟


سلام . عرض ادب. بنده دوتا کودک دارم یکی 17 ساله و دیگری 7 ساله. میخوام براشون سمعک داخل گوشی هوشمند بگیرم که قبل از مدرسه به صداش عادت کنن. توی سایت نجوا دیدم سمعک more اتیکن مدل 2023 است و از سمعک برنافن سوئیسی هم مدل وایرون 2023 هست. آیا این دوتا سمعک موجود دارید و قیمت به چه صورت است؟ خیلی جاها پرسیدم و رفتم و حتی زنگ زدم میگن نداریم یا میگن گارانتی نداره

با سلام، بله بیش از 80 درصد سمعک های تجویزی در کلینیک نجوا به دو مدل بالا تعلق می گیره. این سمعک ها از 48 تا 64 کانال دارند و از نسل شش هوش مصنوعی بالاتر هستند و بر اساس شبکه مغزی کار می کنند. تمامی سمعک ها یسکال گارانتی و 10 سال خدمات کامل پس از فروش دارند. این مدل ها کاملا ضد آب هستند و بلوتوث مستقیم برای لب تاب و موبایل و تلویزیون دارند. قیمتشون بستگی به تیپش داره چون مثل ماشین ها چندین تیپ و مدل دارند مثلا در ماشین 206 سه تا تیپ 2 و 3 و 5 موجوده. این ها هم 5 تا تیپ دارند و قیمت هاشون فرق داره. اگر اقساط هم بخواید چون دوتا کودک دارید میتونید از 70 درصد پراخت نقد و 30 درصد اقساط 4 ماهه بدون بهره استفاده کنید


سپاس فراوان از راهنمایی های شما. بنده بیمار آقای دکتر هستم چون ایشون ایران نبودن اینجا پیام دادم. سمعک داخل گوشی و پشت گوشی دارم و از خود کلینیک سال 95 گرفتم. آیا الان جدیدترین مدل سمعک های داخل گوشی و نامرئی و حتی پشت گوشی 2023 که تو امریکا معرفی شدن دارید؟ برند اتیکن و برنافن و زیمنس و فوناک میخوام. آیا اقساطی هم مثل گذشته دارید؟

درود. بله تمامی مدل های 2023 برندها معروف و تاپ و داریم. بله همیشه اقساطی داریم . همشونم یک سال گارانتی دارن.


سلام و عرض ادب. ممنونم که جواب سوال بنده رو می دید. من 38 سالمه و از حدود 24 سالگی بخاطر تجویز اشتباه پزشک و خوردن دارو آزیترومایسین دچار کم شنوایی شدید دو گوشی شدم. از حدود 27 سالگی سمعک میذارم. حدودا 9 سال پیش یبار کلینیک نجوا اومدم. اون موقه خانم دکتر گروسی بنده رو ویزیت کردن و تاکید کردن سمعک ریک بذارم اما من داخل گوشی گذاشتم و اصلا راضی نبودم و کلا یک هفته گذاشتم و الان حدود 8 سالی میشه سمعک نذاشتم. اخیرا وزوز گوشهام خیلی زیاد شده و همون 9 سال پیش بهم گفتن اگر سمعک نذارم هم کم شنواییم بیشتر میشه هم وزوز گوشم. الان تو سایت مدل های سمعک و مقایسه کردن دیدم مدل وایرون برنافون سوئیس و مدل مور اتیکن دانمارک بالاترین امتیاز و گرفتن. ایا این سمعک های هوشمند به تلفن شیاومی وصل میشن؟ و بعد آیا اقساطی هم دارید؟

با سلام. از طرفی خوشحالیم بعد از 9سال متوجه شدید حرف متنخصص های نجوا درست بوده و از طرفی ناراحت هستیم که نتونستید استفاده کنید ازش. تجویز غلط مثل سایز کفش میمونه اگر شماره پا شما 40 باشه اگر کفش 39 یا 41 بپوشید نهابتا بعد یک روز دیگه کفش و کنار میذاردید. این سمعک هایی که اسم بردید 48 تا 64 کاناله هستند و . به تلفن همراه وصل میشن و مدل 2023 هستند و کاملا با هوش مصنوعی کار می کنند و اقساط هم داریم. این دوتا مدل هم برای بچه ها و هم برای بزرگسالان قابل استفاده هست و کاملا ضد اب هستند و باطری قابل شارژ هم دارند. همچنین تمام استایل های داخل گوشی و نامرئی و پشت گوشی دارند و برای هر نوع کم شنوایی قابلیت استفاده دارند.


با سلام خدمت عزیزان. بنده از چندین ماه پیش سایت نجوا را دنیال می کردم و کامنت های تک تک بیماران و میخوندم. دو هفته پیش مطب آقای دکتر مرادی مراجعه کردم . واقعا تمام تعریف هایی که کرده بودن صحت داشت و پرسنل بسیار دلسوز و مودب و باسواد داشتن. فضای کلینیک و نظم و همه چی عالی بود. آرزوی من و خانمم این بود برای دخترمون سمعک نامرئی داخل گوشی بذاریم که خداروشکر آقای دکتر براشون تجویز کردن و خیلی ریز و کوچیک بود.خیلی صداش عالیه و دخترم علیزغم اینکه سمعک قبلیشو به زور میذاشت اما این سمعک و به زور از گوشش در میاریم و خیلی باهاش اعتماد بنفس گرفته. صدای تلویزیون دقیقا مثل ما میشنفه اما قبلا باید صداشو خیلی بلند می کردیم. صدای پشت سر و صدای دور و عالی میشنفه اما سمعک قبلی باید حتما نگاه می کرد و لب خونی می کرد. خواستم به عنوان یک پدر به بقیه پدر و مادرها بگم حتما به این کلینیک مراجعه کنید چون خیلی چیزیهایی که به ما تو این 8 سال گفته بودند بسیار ناقص و حتی اشتباه بود. وقت های ویزیت آقای دکتر یکم زیاده ولی ارزششو واقعا داشت . خدا پشت و پناه تمامی بچه هاب کم شنوا و بیمار باشه. آمین یا رب العالمین.

با سلام. خداروشکر که اون چیزی که میخواستید حاصل شده. بدون شک آقای دکتر مرادی دلسوز 100 درصدی تمام بچه ها هستن و از تمام وجود براشون مایه میذارن. از حدود 11 سال پیش بنده رابط بین بیماران از طریق سایت کلینیک هستم و همیشه بیماران و بخصوص والدین راضی بودن


سلام وقتتون بخیر، ببخشید من کارمند هستم بر اثر ابتلا به کرونا وعفونت شدید گوش شنوایی در حد 35درصد که دکتر بهم گفته اگ عمل نشه کاملا شنوایی از دست میره یکی از گوشام عمل کردم ولی بهبودی در شنواییم ندیدم فعلا باردارم عمل نمیتونم میخاستم بپرسم من برای سمعک باید چکار کنم باید تحت نظر پزشک سمعک بزارم واینکه چ سمعکی استفاده کنم که برای من کارمند مناسب باش شهرستانم باید حتما حضوری بیام؟

با سلام. اگر میخواهید نامرئی باشه باید حتما تشریف بیارید که از گوشتون قالب بگیریم. شما حتما باید فیزیوتراپی عصب گوش هم براتون انجام بشه که شنوایی تون و بهتر کنه و چون کرونا گرفتید خونرسانی حلزونتون ضعیفه و باید اصلاح بشه. بهترین نوع سمعک سمعک های بلوتوث دار هستند و بخصوص مدل های اتیکن دانمارک و برنافن سوئیس و فوناک سوئیس


سلام وقتتون بخیر جسارتا یه سمعک هوشمند هوش مصنوعی میخاسم که تمامی امکانات مثل بلوتوث دار و خیلی چیزای دیگ رو داشته باشه، حدود قیمتش چند هست بعد باید حتما حصوری تشریف بیاریم تهران یا اینکه توی شیراز نوار گوش بگیرم براتون بفرسم کفایت میکنه، البته اگ حصوری بیام بهتر هس که بیام خدمتتون، بعد اقساطی هم کار میکنید؟؟ صمانت چی میخاد؟

با سلام. در حال حاضر از دونه ایی 21 میلیون هست به بالا. طبق نوار گوش قابل تنظیم است و سپس برنامه مورد نظر برای شما ارسال می شود و م توانید تلفن تونو به سمعک وصل کنید. در مرحله بعد اقساط شامل 65 درصد نقد و مابقی 3 تا 4 تا چک می شود که هر ماه پرداخت باید شود و بدون بهره است


سلام وقتتون بخیر جسارتا یه سمعک هوشمند هوش مصنوعی میخاسم که تمامی امکانات مثل بلوتوث دار و خیلی چیزای دیگ رو داشته باشه، حدود قیمتش چند هست بعد باید حتما حصوری تشریف بیاریم تهران یا اینکه توی شیراز نوار گوش بگیرم براتون بفرسم کفایت میکنه، البته اگ حصوری بیام بهتر هس که بیام خدمتتون، بعد اقساطی هم کار میکنید؟؟ صمانت چی میخاد؟

با سلام. در حال حاضر از دونه ایی 21 میلیون هست به بالا. طبق نوار گوش قابل تنظیم است و سپس برنامه مورد نظر برای شما ارسال می شود و م توانید تلفن تونو به سمعک وصل کنید. در مرحله بعد اقساط شامل 65 درصد نقد و مابقی 3 تا 4 تا چک می شود که هر ماه پرداخت باید شود و بدون بهره است


سلام. امروز تو اینترنت سایت نی نی سایت دیدم چندتا مادرا گفتند که آقای دکتر مرادی برای کودکان حتی 4 سال هم میتونن سمعک تجویز کنند. کودک من شهریور 5 سال میشه و الان پشت گوشی فوناک رده 90 رو گوششه. آیا این سمعک های جدیدن و مدل شون چقدر از سمعک مهسا دخترم بالاتره؟ بخصوص تعداد کانالشون. بعد آیا این سمعک های هوشمند خودشون همه صداهارو تنظیم می کنند؟ و بلوتوث دارند؟ اگرم قسطی داردی میشه بگید چک یا سفته چی قبول می کنید؟ اگر پول هرچی باشه میدیم که بشه سمعکش کاملا نامرئی بشه؟

سلام پدر مهربان مهسا. مدل و نسل این سمعک ها 2023 هست و از 48 تا 64 کانال دارند. بله قسطی داریم. سمعک کودتون 24 کاناله هست و بدون شک این سمعک ها خیلی بالاتر هستند. کمپانی فقط چک قبول می کنه و اگر سایز کانال گوشش خوب باشه اقای دکتر مرادی براشون نامرئی میسازه و بلوتوث هم دارند.


سلام. من از 3 سالگی سمعک میذارم. داداشمم کاشت حلزون شده. الان 23 سالمه. میخوام سمعک هوشمند نامرئی بذارم از اینهایی که توسایتتون نوشتید مدل 2023 و با هوش مصنوعی کار می کنه. آیا میتونم نامرئی بذارم یا باید همچنان پشت گوشی بذارم. میتونید برامون قسطی کنید؟ سوالی که خیلی ذهنمو درگیر کرده اینه اگر از صدای سمعک خوشم نیاد می تونم پس بدم؟

سلام اگر افت شنوایی تون تا 95 دسی بل باشه می تونیم براتون نامرئی بذاریم. بله مدل های 2023 الان برنافن سوئیس و اتیکن دانمارک و فوناک سوئیس موجوده. لقساطی هم داریم بله. تا 14 روز اگر از سمعک به هر دلیلی ناراضی بودید می تونید سمعک را مرجوع کنید و فقط هزینه قالب/ پوسته و مواد مصرفی از شما گرفته می شود و مابقی براتون توسط کمپانی واریز میشه


هرحا رفتم میگن سمعک نامرئی به افت شنوایی شما نمی خوره آیا واقعان این همه پیشرفت علم نتونسته یک سمعک نامرئی بسازه؟

سلام. اکثر بیماران ما افرادی هستند که دقیقا حرفای شمارو میزنن. مگر میشه در سال 2022 و 2023 سمعکی ساخته نشده باشه که نامرئی باشه. متاسفانه کم لطفی می کنن در حق بیماران و بخصوص خانمم ها. در کلینیک شنوایی نجوا برای بیمارانی که حتی یکم کاندید باشن سمعک نامرئی میسازیم بدونه هیچ گونه بهانه ایی


سلام اقای دکتر راست میگن سمعک های هوشمند وزوز گوش درمان می کنن؟

سلام بله مدل های 2023 برنامه وزوز خیلی خوبی دارند بخصوص برندهای اتیکن دانمارک و برنافن سوئیس. حتما اگر راه تون دوره و نمی توانید در جلسات درمانی وزوز گوش .حضور داشته باشید حتما از این مدل سمعک استفاده کنید. اگر بیمار کم شنوایی هم داشته باشه خرید این سمعک یک تیر و دو نشانه.


ممنونم بابت مطالب خوبتون. مادرم بخاطر کرونا گوشاش حدود 60 درصد کم شنوایی پیدا کرد و وزوز گوش گرفت تو گوش راست. اون موقع براشون یک سمعک پشت گوشی تهیه کردیم. اما خیلی ازش ناراضی بود. مطالب سایت و نظرات افرادی که سمعکی داشتن و خوندم دیدم باید دوگوشی باشه حتما و نوعش هوشمند باشه. مادر من خیلی اجتماعی هستن و خیلی تو کلاس های مختلف شرکت می کنند آیا میتونیم براشون داخل گوشی بذاریم؟ بعد نوع هوشمندی و نسل سمعک و باید خودمون انتخاب کنیم یا دکتر انتخاب می کنه؟

خیلی اشتباهه اگر سمعک یک گوشی برای کم شنوایی دوگوشی تجویز کرد. بدون شک با دو گوشی صداها رو مثل قبلا میشنون. داخل گوشی هم میشه بله و نسل سمعک و نوع هوشمندی و آقای دکتر مرادی انتخاب می کنند. هرجه بیمار فعال تر باشه مثل دانش آموزا و دانشجوها و وکیل ها و .... بهتره سمعک رده بالاتر بذارن. چون هرچه سمعک رده بالاتر باشه درک گفتار تو جای شلوغ بهتر میشه


با سلام. بنده برای کودک 2 ساله خود قصد خرید سمعک دارم. چندتا سوال دارم. اگر ممکنه چواب بدید. ایا سمعک هوشمند رده بالا واقعا بهتره. یا فقط آپشن های الکی داره که بدرد بچه نیمخوره؟ ایا می تونیم داخل گوشی و نامرئی براش بخریم؟ اگر اینها خراب بشن کلینیک قطعاتشونو دارن؟ من کارمند هستم آیا امکان پرداخت اقساطی هست؟ چون دسته چک دارم

سلام. هرچه رده و نسل سمعک بره بالا تعداد کانال سمعک بیشتر میشه و باعث میشه صدا صاف تر و زلال تر بشه بخصوص تو جاهای شلوغ و جاهایی که چند نفر حرف می زنن. داخل گوشی از سن 4 تا 5 سالگی به بعد میشه تجویز کرد. کلینیک نماندگی رسمی 14 برند معتبر سمعک اروپایی و امریکاییه و تمام خدمات با کلینیکه. بله اقساطی هم داریم. 60 تا 70 درصد نقد مابقی 4 تا 5 عدد چک


من قبلا چندین مرکز مراجعه کرده بودم و همش میگفتن نمیتونیم برات نامرئی بسازیم و خیلی ناامید بودم و سراین مساله دلم نمیخواست سمعک بزارم چون اهرش برام مهم بود و سرکار اصلا نمیخواستم همکارام متوجه بشن چون اقا هستم و خب همه چی درمعرض دید بود و تااینکه توی اینترنت یه روز خیلی جستوجو کردم و شمارو پیدا کردم وقتی اومدم گفتن برات قالب میگیریم و بهت خبر میدیمو هفته پیش تماس گرفتن و من الان خوشحالترینم ممنون از شما


با سلام. خواستم از آقای دکتر مرادی خیلی تشکر کنم. بچه من دقیقا 3 سال تو کرمان گفتار درمانی میشد و وضوح گفتار خیلی بد بود. ایشونو آقای دکتر گدری معرفی کردن و وقتی کلینیک تهران رفتیم فرمودن کم شنوایی داره و باید سمعک بذاره. با کمک ایشون و آقای دکتر محبی فوق تخصص مغز کودکان که تو تیم آقای دکتر مرادی بودن به 4 ماه نکشید وضوح گفتار بچم از 20 درصد به 90 درصد رسید. ماهی 12 جلسه هستی رو میبردیم گفتار درمانی ولی الان شده ماهی 4 روز. من از این تعجب می کنم چرا باید تا اینحد تشخیص اشتباه تو کرمان مارو عذاب بده. به عنوان مادر کودک کم شنوا به والدین دیگر توصیه می کنم حتما یک بار تو این کلینیک تست بدن و حرف های اقای دکتر مرادی و آقای دکتر محبی و بشنون

بسیار ممنونیم از کامنت زیباتون. اگر هر پزشکی بخصوص در کودکان تمام تلاششو و تمام توانشو نذاره بدون شک خیانت در حق کودک کرده. تمام وجود ما درمان بچه های کم شنواس. به امید روزی که والدین بچه ها با خیال راحت ببینن که بچه شون کاملا شنواییش خوب شده


من یه جفت داخل گوشی هوشمند ازتون گرفتم طبق تجویز خودتون ، واقعا تفاوتش با سمعکهای قبلیم خیلی زیاده و تاحالا هیچ وقت انقد راضی نبودم از سمعک. الان صدای تلویزیون مثل بقیه رو 12 میذارم. سمعک هامو به موبایلم وصل کردن به همین خاطر صدای تلفن و خیلی خوب میشنوم. با سمعک های قبلی اصلا نمی تونستم با نامزدم حرف بزنم و فقط پیامک می دادیم. دیگه تو مویابلم صدای فیلم و آهنگ هارو قشنگ میشنوم . هزار بار ممنونم ازتون

سلام آقای ملاپور. خداروشکر که شما راضی هستید. امیدواریم بتونیم برای همه افراد کم شنوا این رضایت و حاصل کنیم


سلام خدمت اقای دکتر مرادی. من بخاطر یک سری مسائل شخصی نمی خواستم خانوادم و همکارانم متوجه بشن که از سمعک استفاده کردم. 4 تا کلینیک دیگه رفته بودم و همکی گفتن یا سمعک نامرئی نداریم یا نمیشه براتون ساخت. آقای دکتر گفتن براتون میگم طراحی کنن اگر دوس نداشتید مرجوعش کنید. همیشه اطمینان باعث شد به هیج جایی دیگه فکر کنم. علیرغم اینکه از تبریز آمده بودم و تو خود تبریز کلی از این کلینیک ها بود.یک ماه پیش سمعکامو از کلینیک نجوا گرفتم و بسیار راضی هستم بابت ظاهر نامرئی و خوبش . تا الان هیچ کسی متوجه نشده که از سمعک استفاده می کنم حتی خواهر برادرامم متوجه نسدن من سمعک میزارم.

با سلام اقای سنایی. اگر واقعا درمانگر دنبال کمک به بیماره باید همیشه بیمارو مقدم بر خودش بدونه. شما و خیلی های دیگر به سایز سمعک حساس هستید و واقعا فقط میخواید نامرئی باشه. حالا اگر استرس اینم داشته باشید که نکنه بزرگ دربیاد و کلی پول بدم و بعدا استفاده نکنم باعث میشه حداقل چند سال شنوایی تون هی تاخیر بیفته و افت شنوایی تون بیشتر بشه. به همین دلیل تو کلینیک نجوا آقای دکتر به بقیه متخصصین کلینیک نجوا تاکید کردن که حتما به بیمارها بگن اگر از سمعک راضی نبودن چه از لحاظ ظاهر و اندازه چه از لحاظ کیفیت صدا.تا 14 روز بیمار می تونه سمعک و مرجوع کنه و فقط هزینه مواد مصرفی از بیمار گرفته میشه


سلام. تشکر فراوان بابت مطالب روان و واضح تون. من تو رزمایش موج انفجار منو گرفت و گوشام هر کدام 50 درصد ضعیف شد و وزوز گوش چپ گرفتم. میخوام سمعک بذارم ولی فقط میخوام نامرئی باشه. هزینش هرچی باشه میدم. دوسه جا رفتم گفتن سمعک نامرئی رنگ سیاه نداریم. تو سایتتون نوشته موجوده. ایا میتونم شکل این سمعک و ببینم؟ مثل قبلا میتونم صداهای دورم بشنوم؟ آیا برنامه وزوز دارن؟ ممنون میشوم ابهامات بنده رو جواب بدید.

سلام انشالا کمک تون کنیم که مشکل تون برطرف بشه. در اینکه بشه سمعک نامریی ساخت هیچ شکی نیست. اما باید سایز گوشتون توسط متخصصین ما ویزیت بشه. کاملا مثل گذشته میتونید صداها رو خوب بشنوید. برنامه وزوز تو مدل های 2022 و 2023 هستش. برای دیدن سایز و انداه واقعی باید به کلینیک مراجعه کنید تا سایز واقعی شو مشاهده کنید


سلام. بخاطر توضیح های قشنگ تون خیلی تشکر میکنم. برای یه بار فهمیدم سمعک چیه و قیمتاش از کجا میاد. من از سال 88 سمعک میذارم پیسوته. سمعک الانم ریساند هست دانمارکیه. اگر بخوام سمعک هوشمند نامرئی بذارم میتونم سمعک و تست کنم؟

سلام بله میتونید تست کنید تا 14 روز. به شما مارک برنافن سوئیس و پیشنهاد میکنم و اتیکن دانمارک چون این دوتا برند صداشون خیلی شبیه هست به سمعک خودتون


من سمعک امریکایی میخاستم میشه راهنمایی بفرمایید ایاالان هست داخل ایران؟

سمعک های داخل گوشی که تولید آمریکا هستند شامل سمعک های سونیک، سمعک بلتون و سمعک استارکی و در نهایت سمعک یونیترون است که کانادایی-آمریکایی است. بله در کلینیک موجود هستند


سلام وقت شما بخیر و خوشی باشد. بعرض می رساند که یک سمعک دارم مدل فوناک چند وقتی است که قدرت شنواییش خیلی کم شده است و خواهش مند است اگر امکان تعمیر دارد ادرستان را لطف کنید برایم بفرستید. ازانجایی که کارگر هستم و در عسلویه کار میکنم ان را بدهم یکی از افراد ساکن تهران بیاورد برا تعمیر. متشکرم

بله مشکلی نیست با شماره تلفن مطب 09109259377 هماهنگ کنید


سلام خسته نباشید ممنونم بابت تمام اطلاعات مفیدتون ببخشید برای پدرم که سنشون ۸۶ ساله چه نوع سمعکی پیشنهاد نیفرمائید و هزینه ی اون چقدره و قبلش باید چیکار کنیم ما که سنندج هستیم باید حتما جهت انجام کار بیایم تهران؟؟ ممنون میشم جواب بدید

یروز از قبلش هماهنگ کنید کافیه. باید بیمارتون حتما باشه که آقای دکتر قالب گوش بگیرن ازشون


با عرض سلام و تشکر ،راهنمائیتان واقعا جامع و کامل و صادقانه هست خیلی خیلی ممنون از انتشار این راهنمای سمعک ،تمام موارد مورد نظر بیمار یا مشتری لحاظ شده است

خداروشکر که مفید بوده براتون


سلام و وقت بخیر از ابادان بی صاحب مزاحم میشم من هم بعلت کم شنوایی سمعک دارم و تقریبا از سمعکم راضی نیستم بخاطر اینکه مدام ولوم سنگ را برای شنیدن تنظیم میکنم بیرون از منزل که میرم با آنکه ولوم در حالت آخر صداست صدای کمترین باد ازیتم میکنه بتازگی قسمت عصایی شکل رابط دستگاه اصلی باشلنگ شکسته و نمیتونم از سمعک استفاده کنم اگر این قطعه را دارید بمن خبر بدید ممنون میشم

سلام اصلا نگران نباشید سمعک تونو بفرستید کلینیک براتون درست می کنیم. واسه تنظیمم بهتره خودتون باشید که قشنگ تنظیم بشه


سلام خیلی خوشحالم که میتونم برای همسرم کاری بکنم اوواقعا ازاینکه یک حرفوبارها تکرارکنیم خسته شده گوش همسرم سنگینه وصداروخیلی ضعیف میشنوه گوش سمت چپش نمیشنوه دوست دارم تاتولدش این کاروبراش انجام بدم تااونم صداهاروراحت بشنوه واینکه شرایطی بودنش بزرگترین کمک برای منیکه دستم خالیه امیدوارم بتونم سوپرایزش کنم

حتما ماهم کمک تون می کنیم. هدف ما انتقال درست اطلاعات و بهترین نوع سمعکه


از راهنمائی و مشاوره عالی شما متشکرم


آیا این سمعک ها در درمان صدای ویز ویز گوش تاثیر داره؟استفاده از آن آیا پیشنهاد می شود؟
دکتر گفت پرده گوش سالمه ولی تو فرکانس های 2000 تا 8000 افت شنوایی دارم

با سلام بدون شک


سلام و عرض ادب. آقای دکتر مادر بنده از چند سال پیش مشکل شنیدن شون خیلی زیاد شده. چون بچه های مادر همگی خارج از ایران هستن. همگی با تلفن با مادر حرف می زنیم و تو چند ماه گذشته اصلا حرفای مارو متوجه نمیشه و هرچی میگیم یه چیز دیگه میگه. میدونم کم شنوایی ش زیاد شده. به همین خاطر سرچ کردم و کلینیک شمارو انتخاب کردم. برای سمعک گذاشتن کدام برندو توصیه می کنید؟ آیا می تونم از کانادا براشون تهیه کنم و شما تو ایران براشون تنظیم کنید؟

با سلام. قیمت سمعک در ایران همیشه حدود 70 دصد کمتر از کشورهای اروپایی و آمریکایی است و علت اینه سمعک در ایران قبلا با دلار 4200 وارد میشد و الان با دلار 16 هزاری. اما شما اگر بخواهید از کانادا بگیرید باید دلار 50 هزاری هزینه کنید. پس سمعک در ایران خیلی قیمتش کمتره. کلینیک نجوا نماینده تمامی کمپانی های سمعک در ایرانه. اما بهترین خدمات برای سمعک های برنافن سوئیس و اتیکن دانمارکه


سلام وقت بخیر..
آیا سمعک نامرئی که بیرونش مشکی باشه وجود داره؟من از یه جا پرسیدم گفتن توی ایران نیست.اگه هست قیمتش چنده؟برای کسیکه SRT گوشش ۵۰ هست مناسبه؟

با سلام تنها در کلینیک نجوا سمعک نامرئی موجوده. مدل های برنافن سوئیس و اتیکن دانمارک موجوده. از دونه ایی 28 میلیون هست به بالا


آیا کسی که یک گوشش سالم است و گوش دیگر کاملا نمی شنود، می‌تواند از روش کاشت سمعک قابل کاشت نامرئی استفاده کند؟راهنمایی ام کنید

سلام بله شدنی است اما در ایران هزینه این نوع سمعک ها حدودا 22 هزار دلار میشود و هیچ بیمه ایی آنرا پوشش نمی دهد


سمعك واقعا عاليه كيفيتش خيلي خوبه و پدرم خيلي راضيه ممنون از شما بابت كار خوبتون

سلام وقت شما بخیر . باتوجه علائمی که گفتید بهترین روش برای درمان انجام تست شنوایی و مهار وزوز گوش هست که اگر درمان به این روش انجام نشود مراجعه به روانشناس یا روانپزشک نتیجه ای دربر نخواهد داشت .


من خودم سمعک داشتم ولی خیلی کوچیک نبود. آقای دکتر مرادی بهم قول دادن که نامرئی در میاد و همینطورم شد. خیلی خوشحالم که این همه راه از ساری تا تهران رفتم

خوشحالیم خانم رضایی که سمعک تون دقیقا همون چیزی شد که می خواستید


سلام. یک دختر من بیست سال عمر داادرس شما کجا است تا سمنګان

تشریف بیارید مطب نشونتون می دهند اندازه سمعک نامرئی رو


سمعک نامرئی از کلینیک نجوا گرفتم خیلی ریزه. خداروشکر دیده نمیشه.خیلی اذیت می شدم از وقتی همه ماسک میذاشتن. الان دیگه مشکلم حلشده. از آقای دکتر مرادی خیلی تشکر میی کنم برای من خیلی وقت گذاشتن.
خدا خیرشون بده

خداروشکر که تونستیم کمک تون کنیمو=. هر بیماری سمعک نامرئی بخواد براش درست می کنیم