سمعک دست دوم - خرید سمعک دست دوم | قیمت سمعک دست دوم |سمعک نجوا

سمعک دست دوم

 در مقالات

آيا خريد سمعک دست دوم کار درستي است؟

بدون شک طبق تجربه بنده در ۹۵ درصد موارد اين کار اشتباه است و در ادامه به ۵ درصدي که جايز است خواهيم پرداخت.

سمعک همچون مسواک يک وسيله بهداشتي است واز نظر پزشکي و بهداشتي درست نيست که شما سمعک دست دوم کسي ديگر را استفاده کنيد زيرا امکان دارد کسي که قبلا سمعک را استفاده ميکرده است مشکلات پوستي و قارچي داشته باشد که اين عامل ها مي تواند سلامت بدن و پوست شما را درگير کند.

سمعک دقيقا متناسب با ميزان درامد بيمار، ميزان کم شنوايي بيمار  و نوع کم شنوايي بيمار، سن و سال بيمار و توقعات و خواسته هاي بيمار انتخاب مي شود. حال اگر کسي ديگر بخواهد از اين سمعک استفاده کند بايد دقيقا تمام معيارهاي بيمار قبلي را داشته باشد که چنين امري غير ممکن است. ازاينرو لازم است براي هر فرد سمعک مخصوص خود را تجويز کرد. بنده هميشه براي بيمارانم مثال دندان مصنوعي را بيان مي کنم و مي گويم آيا شما مي تواند از دندان مصنوعي فرد ديگري استفاده کنيد. که دقيقا سايز دهانش و ميزان عمق لثه و بسياري ديگر از موارد آن دندان شبيه فک و لثه شما باشد؟

 

بيماران عزيز سمعک وسيله پزشکي بسيار حساسي است و نبايد به سادگي به ان نگاه کرد.

از موارد ديگري که سمعک دست دوم را به خريدي اشتباه تبديل ميکند بحث کارت گارانتي و خدمات پس از فروش آن است. به مثال زير توجه نماييد: سمعکي مثلا قيمتش ۳ ميليون است و دست دوم آن مثلا يک ميليون است. حال تصور کنيد شما آن را خريداري کرده ايد و بعد از ۳ ماه خراب شود. سپس به لابراتوار فرستاده مي شود چون کارت گارانتي ندارد هزينه گزافي بايد پرداخت کنيد ولي اگر کارات گارانتي داشته باشد تا ۲ سال تمام هزينه هاي ان رايگان است.

در مورد دوم اگر سمعک شما دست دوم باشد بيمه هايي که هزينه خريد سمعک را پوشش مي دهند به شما هيچ هزينه ايي نمي دهند. براي مثال بيمه تامين اجتماعي يک ميليون و ۲۵۰ هزار تومان از هزينه سمعک را پوشش مي دهد حال اگر سمعک ۳ ميليون قيمت داشته باشد شما ۱۷۵۰ هزار آن را در نهايت پرداخت مي کنيد و مزيت دوم اين است سمعک تا ۲ سال گارانتي دارد.

خرید سمعک های نامرئی دست دوم !!!

اما سمعک دست دوم بنظر اينجانب تنها براي يک سري از بيماران مفيد است؟

متاسفانه به علت مشکلات مالي شديد بعضي از بيماران آنها حتي قادر نيستند ۵۰۰ هزار براي سمعک بپردازند در اين موارد در کلينيک سمعک نجوا تلاش مي شود در قالب اقساط بدون بهره سمعک نو به بيماران عزيز تجويز شود اما اگر بيمار توانايي پرداخت اقساط را نيز نداشته باشد به ناچار براي آنها سمعک دست دوم تجويز مي شود.

بيماران عزيز در مورد خريد سمعک دست دوم بايد به ياد داشته باشيد در سمعک دست دوم اصلا مشخص نمي شود چه مدت از آن استفاده شده است، شايد شما وسيله خريداري کرده باشيد که اين سمعک سال ها کار کرده باشد که اين سمعک هاي فرسوده هستند و اصلا به کار شما نخواهد امد.

همچنين به ياد داشته باشيد که تمام سمعک هايي که در تجهيزات پزشکي و سايت هاي فروش مثل سايت شيپور و ديوار به فروش مي رسند قاچاق هستند و با خريد انها خود را شديدا دچار مشکل مي کنيد زيرا هيچ لابراتواري انها را تعمير نمي کند.

 

بايد توجه کنيد تنها مرجع رسمي و قانوني که وزارت بهداشت براي مشاوره و تجويز سمعک معرفي کرده است کلينيک هاي شنوايي و سمعک هستند. در کلينيک هاي شنوايي و سمعک، متخصص شنوايي بيماران را ويزيت مي کند اما در تهيزات پزشکي افراد بي سواد و کلاهبردار اين کار را انجام مي دهند. همچون اين کارهاي غير قانوني را در کشور شاهد هستيم مثل انجام ليزر در ارايشگاهها که کاملا غير قانوني است و بايد اين کار در کلينيک پوست و مو و زير نظر متخصص پوست و مو وزيبايي انجام شود.

 

بهترين کلينيک شنوايي و سمعک تهران

سمعک نجوا

 

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس با نجوا سمعک به آدم کم شنوا چه کمکي مي کند؟آيا سمعک مي تواند شنوايي را بهتر کند؟