سمعک ارزان - قیمت سمعک ارزان |سمعک دولتی ارزان |هزینه سمعک ارزان|?سمعک نجوا?

سمعک ارزان

 در انواع سمعک, مقالات

آيا سمعك ارزان داريم؟

 

چه عواملي سبب مي شود قيمت سمعك كمتر باشد؟

همواره بيماران گرامي از ما سوال مي كنند كه سمعك دولتي با قيمت مناسب داريد؟ در اين مقاله مي خواهم به طور كامل اين مسئله را براي بيماران گرامي و خانواده ارجمند انها شرح دهم. طبق بسته حمايتي دولت و وزارت بهداشت و درمان به علت قيمت بالاي سمعك ها كه علت آن تكنولوژي بالاي اين سمعك ها است و نياز شديد جامعه ايراني به سمعك دولت به خريد سمعك ارز دولتي اختصاص داده است.

ارز دولتي هميشه توسط دولت و بانك مركزي تعيين مي شود و وارد كننده ملزم است طبق ارز دولتي قيمت سمعك را تعيين كند حال قيمت سمعك تا زماني كه ارز دولتي تغيير نكند تا حدودي ثابت مي ماند. گاهي مراجعين گرامي فكر مي كنند اگر ارز بالا و پايين شود قيمت سمعك افزايش و كاهش پيدا مي كند ولي چنين تفكري كاملا اشتباه است.

گاها بيماراني به كلينيك نجوا مجوا مي كنند و بيان مي كنند كه ما به سمعك نياز داريم ولي الان بابت هزينه پرداخت سمعك مشكل داريم. وقتي علت را جويا مي شويم آنها بيان مي كنند كه اخبار گفته است قيمت ارز آزاد حباب است. من به اين بيماران مي گويم قيمت سمعك در ايران تحت شرايط بازار آزاد نيست و قيمت ها تقريبا ثابت است.

اما يكسري از وسايل همراه با سمعك همچون مواد اوليه قالب سمعك، باتري سمعك، گيره نگهدارنده سمعك و وسايل مصرفي با قيمت آزاد محاسبه مي شود و با افزايش قيمت ارز قيمت آنها هم افزايش مي يابد. اگر نگاهي گذرا به قيمت سمعك ها از اوا سال ۱۳۹۷ داشته باشيم متوجه مي شويم قيمت سمعك ها ثابت بوده ولي  قيمت باتري سمعك و قالب سمعك افزايش يافته است.

سمعک ارزان

 

تفاوت قيمت سمعك در خارج از كشور و داخل كشور؟

گاهي بيماراني به كلينيك هاي شنوايي و سمعك نجوا مراجعه مي كنند و بيان مي كنند كه اقوامشان در خارج كشور هستند و مي گويند چه مدلي براي بنده مناسب است كه من از خارج كشور آن را سفارش دهم. دوستان ارجمند بايد در نظر داشته باشيد چون در كشور در حال حاضر دلار قيمتش ۴۲۰۰ است و در بازار آزاد قيمتش مثلا ۱۰۰۰۰ است پس قيمت يك سمعك در خارج از كشور براي شما حدودا ۲ و نيم برابر گرانتر تمام مي شود. عامل دومي كه بنده هميشه به بيماران گرامي مي گويم اين است كه سمعك يك وسيله پزشكي حرفه ايي است و تنها بايد توسط متخصص شنوايي شناسي تجويز و تنظيم شود و اگر ساده به اين مسئله نگاه شود بدون شك آسيب هاي جبران ناپذيري به سلامت شنوايي خود وارد مي كنيد كه اين مسئله بارها ديده شده است.

در سال ۹۳ بيماري به كلينيك شنوايي و سمعك نجوا مراجعه كرد و از بنده خواست طبق نوار گوش كودكش كه در آن زمان ۵۵ درصد كم شنوايي در هر دو گوشش داشت بهترين مدل سمعك فوناك را برايش تجويز كنم بعد ها والدين كودك به كلينيك مراجعه نمودند و در ارزيابي مشخص شد كه افت شنوايي كودك به ۸۰ درصد رسيده است با تعجب علت را از والدين جويا شدم و مشخص ايشان بر فرض اينكه در ايران قيمت سمعك گران است يك سمعك را از سوئيس سفارش داده است و بدون تنظيم و بدون هيچ گونه ارزيابي با سمعك كودك را با معضل شديدي مواجهه كرده است. اري كودك دچار تروماي صوتي شده است و بارها كودك سمعك را از روي گوشش در مي اورده اما به اصرار والدين دوباره آن را روي گوشش مي گذاشتند. در نهايت اين كودك بعد از دو هفته كورتن تراپي هيچ گونه بهبودي نشان نداد و با سمعك پاسخ هايش بسيار بد بود و در نهايت جهت كاشت حلزون شنوايي عازم كشور آلمان شدند. اين گونه بود كه با ساده پنداشتن سمعك شنوايي كودك خود را فداي عدم اعتماد به متخصص شنوايي و سمعك نمودند.

آيا با كاهش نرخ دلار قيمت سمعك كاهش مي يباد؟ جواب بنده خير است. ولي اگر معيار ارز دولتي را كاشه دهد كه چنين چيزي غير ممكن است بله بايد كاهش يابد.

بيماران گرامي در نظر داشته باشند كه وقتي كاهش مقطعي در يك برهه زماني در بازار ديده مي شود انتظار كاهش قيمت را نداشته باشند زيرا تمامي سمعك هاي كشور از طريق كشورهاي آلمان، دانمارك، سوئيس و آمريكا وارد كشور مي شود. از اينرو فرايند تهيه سمعك و وورد آن به كشور و بدست رسيدن سمعك به بيمار يه فرايند ۴ الي ۵ ماهه است.

چه سمعك هايي در كشور با ارز دولتي وارد مي شوند؟

 • سمعك اتيكن دانمارك
 • سمعك زيمنس آلمان
 • سمعك هانساتون آلمان
 • سمعك ويدكس دانمارك
 • سمعك بلتون آمريكا
 • سمعك هانساتون آلمان
 • سمعك استاركي آمريكا
 • سمعك اينترتون دانمارك
 • سمعك اتيكن دانمارك
 • سمعك برنافن سوئيس
 • سمعك ركستون آلمان
 • سمعك اي ام آلمان
 • سمعك برنافن سوئيس
 • سمعك ريسوند دانمارك
 • سمعك فوناك سوئيس

 

چه راه حلي براي بيماران با مشكل مالي جهت خريد سمعك وجود دارد؟

هميشه به دانشجويان خود و همكاران توصيه كرده ام كه هيچ بيماري را نبايد از نعمت شنيدن محروم كرد. در كلينيك نجوا هميشه سمعك از هرمدل و برندي و با هر قيمتي را مي توانيد به صورت اقساط بدون بهره تهيه كنيد. ازاينرو اگر مشكل مالي داريد اصلا نگران نباشيد و با آسودگي خاطر از ما سمعك قسطي تهيه نماييد.

سمعك قسطي بهترين هديه ما به بيماران كم بضاعت است. حتي اگر سمعك قيمت بالايي داشته باشد ولي بيمار در پرداخت تمام هزينه مشكل داشته باشد مي تواند مقداري از آن را پرداخت كند و مابقي را به صورت قسطي پرداخت كند.

 

اميدواريم با توضيحات ذكر شده در اين مقاله توانسته باشيم اندكي از نگراني هاي و كمبودهاي علمي در حوزه تجويز سمعك  و ديدگاهي اشتباه در جامعه بيماران كم شنوا را بر طرف كرده باشيم. بيماران در صورت هرگونه سوال مي توانيد بابنده در ارتباط باشيد و مشاوره بنده كاملا رايگان است زيرا بر اين باورم شما همچون ساير انسانهاي سرزمين عزيزم ايران لايق بهترين آينده ايد و بنده وظيفه خود مي دانم تمامي تجربيات خود و  امكانات مجموعه تحت پوشش خود را در اختيار شما قرار دهيم.خرید سمعک دولتی

 

با نهايت احترام

دكتر وحيد مرادي

متخصص شنوايي شناسي

از دانشگاه علوم پزشكي تهران

 

جهت مشاوره مي توانيد با آدرس مركزي مطب نجوا واقع در خيابان مطهري تماس حاصل فرماييد:

۰۲۱۸۸۳۴۳۵۸۴

۰۹۱۰۹۲۵۹۳۷۷

 

راهنماي ساير شعب:

كلينيك شنوايي و سمعك مخصوص بزرگسالان (خيابان مطهري)

كلينيك شنوايي و سمعك مخصوص كودكان (بيمارستان كودكان تهران)

كلينيك شنوايي و كلينيك سمعك محدوده يوسف آباد (درمانگاه صدرا)

كلينيك شنوايي و كلينيك سمعك محدوده اختياريه، محدوده قلهك، محدوده قيطريه (درمانگاه اختياريه)

كلينيك شنوايي و كلينيك سمعك محدوده جمهوري (درمانگاه درنيان)

پست های توصیه شده
نمایش 4 دیدگاه
 • محمود ناظرمرند
  پاسخ

  باسلام قیمت دولتی از چند شروع میشود واز چه راهی باید اقدام کرد

 • محمود ناظرمرند
  پاسخ

  باسلام قیمت دولتی از چند شروع میشود واز چه راهی باید اقدام کرد بار اولم هست سوال میکنم

  • chraghi
   پاسخ

   با سلام قیمت سمعک های دولتی به نوع بیمه دولتی بستگی داره .پکیج قیمت ها در لینک زیر موجود است https://najvaclinic.com/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%B3%D9%85%D8%B9%DA%A9/

  • chraghi
   پاسخ

   سلام قیمت سمعک های دولتی با توجه به تعرفه بیمه ها و همچنین مدل انتخابی متفاوت است

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس با نجواسمعک دولتی-بیماری اتواسکلروزین