مشاوره رایگان
جهت دریافت مشاوره رایگان شماره خود را وارد نمایید

انواع باتری سمعک

 

  انواع باتری سمعک در سطح کشور و درکلینیک های شنوایی سنجی وجود دارد. پس از تهیه سمعک، متناسب با نوع و مدل سمعک باتری مناسب باید تهیه و خریداری شود.

در برخی موارد که سمعک به خوبی کار نمیکند یکی از دلایل می تواند تمام شدن باتری سمعک باشد.

انواع برند باتری سمعک

چندین برند باتری در سمعک وجود دارد که در کلینیک های شنوایی و سمعک در سطح ایران معمولا بیشترین میزان مصرف را دارند. این برندهای باتری شامل:

  • باتری رایوواک (Rayovac)
  • باتری دوراسل (Duracell)
  • باتری پاوروان (power one)

. سمعک جدید ریساند در برندهای مختلف سمعک از اصول یکسانی برای تعیین اندازه باتری یا شماره باتری استفاده می شود که رایج ترین این اصول رنگ ثابت باتری می باشد. 

همچنین بیماران محترم در هنگام خرید سمعک با بیان رنگ باتری سمعک به دور از هرگونه اشتباه قادر به خرید باتری سمعک می باشند.

در شکل زیر نمونه ای از انواع باتری سمعک نمایش داده شده است با دقت به رنگ باتری سمعک توجه کنید.در جدول زیر مجد رنگ و شماره انواع باتری سمعک نشان داده شده است. 

 

آبیقهوه ایینارنجیرنگ زرد
باتری ۶۷۵باتری ۳۱۲باتری ۱۳باتری ۱۰

 

 

  نکته قابل توجه ای که در مورد برندهای باتری می توان گفت باتری دوراسل از پرفروش ترین باتری در جهان می باشد و باتری پاوروان یک نوع باتری آلمانی می باشد(همانند باتری دوراسل) که در همان کارخانه دوراسل ساخته می شود(از نظر تولید شبیه به هم می باشند).

با توجه به این نکات می توان گفت طول عمر باتری دوراسل و باتری پاوروان شبیه به یکدیگر و دارای کیفیت یکسانی می باشند.

طول عمر باتری با توجه به سایز باتری مختلف می باشد:

باتری شماره 10:  طول عمر باتری 3-5 روزباتری شماره 312: طول عمر باتری 5-7 روزباتری شماره 13: طول عمر باتری 7-10 روزباتری شماره 675: طول عمر باتری 10-14 روز

همچنین بخاطر داشته باشید که در سمعک های جدید هوشمند به دلیل تعداد پردازش های سمعک نسبت به سایر مدل های سمعک یا تکنولوژی های دیگر چندین برابر(طبق مقالات 50 تا 100 برابر) بیشتر می شود. 

درنتیجه میزان و طول عمر باتری نیز کاهش می یابد.

 پس بیماران تصور غلط از اینکه باتری سمعک خراب می باشد نداشته باشند.

پس به طور کلی ترتیب میزان مصرف اینگونه می باشد.

(سمعک هوشمند: طول عمر باتری کمتر یا مصرف باتری بیشتر) 

سمعک هوشمند < سمعک دیجیتال < سمعک آنالوگ < سمعک دیجی تریم    

در زیر به سوالات مرسوم بیماران در زمینه باتری سمعک پرداخته می شود:

1.سوال بیماران؟

در سمعک قبلیم باتری رنگ نارنجی مصرف می کردم و در طول ۷ روز باتری تمام می شداما الان در این سمعک در طول ۳ روز باتری تمام می شود؟ آیا باتری تاریخ مصرفش تمام شده است؟

جواب:  در سمعک های جدید میزان کیفیت و قدرت صدا افزایش یافته است و این دو عامل سبب مصرف بیشتر باتری می شوند.

2.سوال بیماران؟در باتری قبلیم باتری در طول ۱۳ روز تمام می شد.اما الان در این نوع باتری در طول ۹ روز باتری تمام می شود؟ آیا باتری تاریخ مصرفش تمام شده است؟

جواب: در باتری های مختلف بسته به کیفیت مواد سازنده و تکنولوژی به کار رفته در آنها میزان خالی شدن باتری سمعک متفاوت است.   

نکات نگهداری سمعک:

*هنگام تعویض باتری و کندن برچسب باتری سمعک، چندین ثانیه صبر کنید تا سمعک به خوبی شارژ شود.

*قبل از استفاده از باتری برچسب باتری سمعک جدا نشود.

*از تماس زیاد دست با باتری سمعک خودداری کنید.

*نگهداری باتری سمعک در مکان سرد

*نگهداری از باتری سمعک به دور از میدان های مغناطیسی قوی   

نکته: هنگام خرید باتری سمعک بهتر است تاریخ انقضای سمعک را مشاهده کنید و همچنین بهتراست خرید باتری سمعک از کلینیک های شنوایی سنجی انجام شود.

        

جهت مشاوره رايگان مي توانيد متخصصین کلینیک شنوایی نجوا تماس حاصل فرماييد.

02188343584

09109259377

02188828999

02188860666

 

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه ها درباره انواع باتری سمعک

سلام . عرض ادب. بنده دوتا کودک دارم یکی 17 ساله و دیگری 7 ساله. میخوام براشون سمعک داخل گوشی هوشمند بگیرم که قبل از مدرسه به صداش عادت کنن. توی سایت نجوا دیدم سمعک more اتیکن مدل 2023 است و از سمعک برنافن سوئیسی هم مدل وایرون 2023 هست. آیا این دوتا سمعک موجود دارید و قیمت به چه صورت است؟ خیلی جاها پرسیدم و رفتم و حتی زنگ زدم میگن نداریم یا میگن گارانتی نداره

با سلام، بله بیش از 80 درصد سمعک های تجویزی در کلینیک نجوا به دو مدل بالا تعلق می گیره. این سمعک ها از 48 تا 64 کانال دارند و از نسل شش هوش مصنوعی بالاتر هستند و بر اساس شبکه مغزی کار می کنند. تمامی سمعک ها یسکال گارانتی و 10 سال خدمات کامل پس از فروش دارند. این مدل ها کاملا ضد آب هستند و بلوتوث مستقیم برای لب تاب و موبایل و تلویزیون دارند. قیمتشون بستگی به تیپش داره چون مثل ماشین ها چندین تیپ و مدل دارند مثلا در ماشین 206 سه تا تیپ 2 و 3 و 5 موجوده. این ها هم 5 تا تیپ دارند و قیمت هاشون فرق داره. اگر اقساط هم بخواید چون دوتا کودک دارید میتونید از 70 درصد پراخت نقد و 30 درصد اقساط 4 ماهه بدون بهره استفاده کنید