وزوز درد ناگفته ی کودک شما |وزوز گوش در کودکان|جدیدترین درمان وزوز گوش

وزوز درد ناگفته ی کودک شما

 در مقالات, وزوز

وزوز درد ناگفته ی کودک شما

وزوز درد ناگفته ی کودک شما :: وزوز يك صدا با منشا داخلي است كه از درون گوش يا سر شنيده مي شود درحالي كه اين صدا منشا خارجي ندارد.

وزوز می تواند به دلیل بيماري هاي گوش مثل عفونت گوش، جرم زياد گوش، تومور گوش مياني، تومور عصب گوش،منییر،اختلال شیپور استاش، بیماری اتواسکلروزیس، كم شنوايي، در معرض صدای بلند بودن، مشکلات گردنی یا فکی، تومورهاي مغزي، فشار خون، چربي خون بالا، بيماري هاي قلبي، بیماری کلیوی، ضربه به سر یا گردن و مصرف دارو های سمی برای گوش باشد.

وزوز گوش در کودکان مثل بزرگسالان متداول است ، اما کودکان به طور کلی از خود وزوز گوش شکایت ندارند. کودکان مبتلا به وزوز گوش ، سر و صدا داخل گوش شان را عادی می دانند ، زیرا معمولاً برای مدت طولانی وجود داشته است.

وزوز گوش در کودکان معمولا تشخیص داده نمی شود چون کودکان نمی توانند صدایی که در گوش شان می شنوند را توصیف کنند.

وزوز درد ناگفته ی کودک شما

اما وزوز درد ناگفته ی کودک شما بر سلامت جسمی و روحی او اثرات زیادی می گذارد و جنبه های مختلف زندگی اش را متاثر می کند.

  • وزوز گوش در کودکان سلامت جسمی و عملکرد بدن را تحت تاثیر قرار می دهد.

وزوز گوش باعث ایجاد بیداری کودکان در شب می شود و در هنگام خواب شب آزار دهنده است. كودكانی كه اضطراب ناشی از وزوز گوش در آن ها باعث عدم خوابیدن می شود  ممکن است كه مدرسه را از دست بدهند تا در طول روز بخوابند.

علائم جسمی دیگر شامل سردرد، سرگیجه ، درد گوش ، ناراحتی جسمی ، تنش در گردن و فک ، احساس مسدود شدن گوش ، و تغییر در اشتها  ممکن است در کودکان دیده شود.

  • در کودکان با وزوز گو ش مشکلات تمرکز و توجه مشاهده شده است و سوابق متعدد مشکلات تمرکز تأثیر منفی بر عملکرد کودک در مدسه داشته است.
  • همچنین این کودکان مشکلات شنیدن و گوش دادن را تجربه می کنند.

شنیدن در “صدای پس زمینه” و “در خانه” برای شان دشوار است. در خانه مشکلات به صورت گوش دادن به تلویزیون ، موسیقی و مکالمات نمود پیدا می کنند.

مشابه مسائل مربوط به تمرکز ، مشکلات شنیدن و گوش دادن نیز بر عملکرد کودک در مدرسه تأثیر می گذارد.

در كودكان وزوز گوش می تواند باعث شود كه در مدرسه صحبت های معلم را از دست دهد ، و در نتیجه منجر به عدم توجه کودک به گفته های معلم شود. همچنین ممکن است که وزوز گوش كودك كه باعث پوشش صدای معلم شود و این موضوع در املا نوشتن کودک نمود پیدا می کند و باعث اشتباه در نوشتن می شود.

  • سلامت عاطفی کودکان نیز تحت تاثیر وزوز قرار می گیرد.کودکان با وزوز گوش اضطراب ، نگران ، پریشانی ، وحشت زدگی ، افسردگی ، ناراحتی ، ناامیدی ، آشفتگی ، ناتوانی در حفظ آرامش در تنش را تجربه می کنند.کودکی را توصیف کرد که عدم درک اولیه و اعتقاد اولیه خانواده در مورد وزوز گوش او باعث پریشانی قابل توجهی در خانه شد.در گروهی از كودكان كه دارای علائم اضطراب هستند كه شامل حملات هراس ، فشار خون بالا ، ترس از تنها بودن ، سرگیجه می شود. وزوز گوش می تواند باعث رفتارهای مختل کننده مثل ترس یا پرخاشگری شود .کودکان حتی به دلیل وزوز گوش نگران می شوند که ممکن است ناشنوا شوند. حتی در مواردی کودکان با وزوز گوش فکر می کنند که یک هیولا در سر آن ها ست.
  • همچنین والدین کودکان با وزوز گوش دچار ترس و اضطراب می شوند . نگرانی هایی از جمله این که وزوز گوش می تواند باعث بدتر شدن شنوایی یا نشانه مشکلات سلامت روان فرزند شان باشد و یا این که صداها ممکن است نشانه تومور مغزی یا سایر مشکلات عصبی باشد.
  • کیفیت زندگی در کودکان دچار وزوز گوش درست مثل بزرگسالان متاثر می شود. وزوز گوش فعالیت های اوقات فراغت و فعالیت های بدنی را می تواند تحت تاثیر قرار دهد.
  • وزوز گوش همچنین تأثیر منفی بر زندگی اجتماعی كودكان دارد. برخی از كودكان به طور خاص فقدان دوستان خود را به وزوز گوش شان نسبت می دهند.
  • وزوز گوش مدرسه و فعالیت های مربوط به یادگیری مانند اختلالات یادگیری ، مشکلات سواد آموزی ،‌ كاهش عملكرد تحصيلي را مختل می کند.

حتی ممکن است که وزوز گوش دلیل عدم حضور در مدرسه یا متوقف کردن مدرسه در کودکان باشد.

  • کودکان به دلیل وزوز گوش احساس متفاوت یا جدا شده بودن می کنند. کودکان احساس می کنند وزوز گوش آنها باعث می شود از همه افراد متفاوت باشند و انزوا اجتماعی را تجربه می کنند.

وزوز مداوم می تواند آزاردهنده باشد و کودک را پریشان کند. در موارد شدید می تواند باعث پریشانی روانی شود و در توانایی فرزند شما در زندگی عادی اختلال ایجاد کند. خبر خوب این است که به نظر می رسد اکثر کودکان مبتلا به وزوز گوش در نهایت از علائم پیشی می گیرند. این کودکان در بزرگسالی به ندرت مشکل دارند.

اگر فکر می کنید فرزند شما وزوز گوش دارد: به کودک تان اطمینان دهید، که این شرایط رایج است و آنها تنها نیستند. از پزشک خود بخواهید که شرایط را برای کودک تان از نظر و تصویرهایی که می تواند درک کند توصیف کند.

به کودک خود توضیح دهید که ممکن است در آینده نسبت به وزوز گوش خود احساس ناراحتی کند.

مغز کودکان قادر به تغییر پاسخ خود به انواع تحریک ها ست و اگر به دقت مدیریت شود ، وزوز گوش کودک ممکن است یک مشکل جدی نباشد.

صدا درمانی برای مدتی برای درمان بزرگسالان مبتلا به وزوز گوش استفاده می شود ، همچنین می تواند در کودکان استفاده شود. اگر وزوز گوش به طور منظم اتفاق بیفتد ، سیستم عصبی کودک می تواند با استفاده از صدا درمانی با این بیماری سازگار شود. صدای استفاده شده در صدا درمانی می تواند محیطی باشد مانند یک فن یا موسیقی پس زمینه بی صدا.

در كودكان مبتلا به وزوز گوش و كم شنوايي ممكن است دريافت سمعك ها به بهبود وزوز گوش كمك كنند. سمعک ها امروزه به طور گسترده توسط افراد مبتلا به وزوز استفاده می شود. عملکرد سمعک ها در درمان وزوز مبتنی بر روش های صدادرمانی است. سمعک ها باعث می شوند تا صدای وزوز پوشانده شود و درک فرد از وزوز کاهش پیدا کند.

در آخر، به کودک خود کمک کنید تا آرامش یابند. برخی از کودکان اعتقاد دارند که وزوز گوش در هنگام استرس بدتر می شود. در مورد روش های مناسب برای کاهش استرس با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید.

در کلینیک شنوایی و سمعک نجوا ارزیابی وزوز گوش و همچنین اقدامات لازم برای درمان آن انجام می شود.این کلینیک سابقه طولانی در حوزه کودک و تجویز سمعک برای درمان وزوز گوش دارد.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس با نجوامراحل تجویز سمعکشنیدن ضربان قلب در گوش