هفت عامل ايجاد سکته گوش -درمان سکته گوش|کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک نجوا

هفت عامل ايجاد سکته گوش

 در مقالات

هفت عامل ايجاد سکته گوش

درمان سکته گوش

هميشه انسانها از اينکه اطرافيانشان دچار کم شنوايي ناگهاني مي شوند بدنبال علل ايجاد کم شنوايي ناگهاني هستند. کم شنوايي ناگهاني در زبان عاميانه سکته گوش نام دارد و اگر کم شنوايي در کمتر از ۴۸ ساعت الي ۷۲ ساعت ايحاد شود آن را سکته گوش مي نامند.

 

عوامل ايجاد کم شنوايي ناگهاني:

۱٫    استرس زياد: استرس زياد باعث ترشح مواد سمي در خون به اسم اکسيدان مي شود که اگر غلظت آنها از حد طبيعي بالاتر رود سبب کم شنوايي ناگهاني در دو گوش يا يک گوش مي شود.

۲٫    ضربه به سر: اگر ضربه شديد به سر وارد شود مي تواند باعث قطع شدن عصب گوش يا آسيب به حلزون شود.

۳٫    واکنش هاي ايمني بدن: در شرايطي که واکنش آلرژي خاصي در بدن ايجاد شود مواد التهابي مي توانند باعث التهاب شديد در حلزون يا عصب گوش شود و سبب کم شنوايي ناگهاني در يک يا دو گوش شود.

۴٫    انفجار: انفجار يا صداي بلند سبب ايجاد واکنش هاي التهابي شديد در حلزون گوش مي شود و در کمتر از چند ساعت سبب کم شنوايي ناگهاني مي شود.

۵٫    چربي خون بالا: اگر چربي خون شما و کلسترول خون شما بالا است مي تواند عروق خونرسان در مغز که عصب گوش و حلزون گوش شما را خوندهي مي کند مسدود کند و اين انسداد مي تواند سبب قطع خونرساني شود و در کمتر از يک شبانه روز سبب آسيب شنوايي شديد و حتي ناشنوايي مي شود.

۶٫    فشار خون بالا: فشار خون بالا مي تواند سبب بالارفتن فشار مغز شود که اين فشار خون بالا مي تواند عروقي که عصب گوش و حلزون گوش شما را خوندهي مي کند مسدود کند و اين انسداد مي تواند سبب قطع خون رساني شود و در کمتر از يک شبانه روز سبب آسيب شنوايي شديد و حتي ناشنوايي مي شود.

۷٫    عوامل ويروسي: گاهي ابتلاي شما به ويروس هاي خطرناک سبب کم شنوايي ناگهاني مي شود.

هفت عامل ايجاد سکته گوش

هفت عامل ايجاد سکته گوش

 

ساير مشکلات همراه با سکته گوش:

اگر شما دچار کم شنوايي ناگهاني شويد همراه با اين کم شنوايي علائم زير را نيز تجربه مي کنيد:

۱٫    سرگيجه شديد

۲٫    عدم تعادل

۳٫    حالت تهوع و استفراغ

۴٫    کاهش هوشياري

۵٫    وزوز گوش

۶٫    پري و کيپي گوش

۷٫    عرق کردن شديد

 

درمان سکته گوش:

اگر شما يا اطرافيان شما دچار سکته گوش شده ايد. سريعا بايد به متخصص گوش و حلق و بيني و متخصص شنوايي شناسي مراجعه نماييد. زيرا اگر سريعا مراجه کنيد با تجويز داروهاي ضدالتهابي همچون کورتون مي توانيم تا حد زيادي از کم شنوايي شما را بازگردانيم. اگر در کمتر از ۷۲ ساعت (۳ روز) مراجعه کنيد موفقيت درمان شما بسيار بالا است اما اگر از ۳ روز بگذرد موفقيت درمان بشدت کم مي شود.

متاسفانه در بسياري از بيماران با وقوع سکته گوش چون علائم شديد سرگيجه و حالت تهوع و کاهش هوشياري همراه است بيمار در اورژانس بستري مي شود و زمان طلايي درمان به تاخير مي افتد.

 

در کلينيک شنوايي و سمعک نجوا با حضور متخصصين شنوايي شناسي و گوش و حلق و بيني مي توانيد به درمان سريع خود کمک کنيد.

همچنين جهت مشاوره و تست رايگان سمعک مي توانيد به کلينيک تخصصي سمعک مراجعه نماييد.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس با نجوا10 علت براي خريد سمعک هاي هوشمند