سمعک عينکی - قیمت سمعک عینکی |خرید سمعک عینکی|سمعک نجوا

سمعک عينکی

 در انواع سمعک, مقالات

قيمت سمعک عينکی

سمعک عينکی جز سمعک هاي استخواني محسوب مي شود و معمولا در سال هاي گذشته با پيشرفت تکنولوژي و کاهش سايز سمعک هاي مرسوم استفاده از اين سمعک ها بشدت کاهش يافته است. شايد به طور کلي در سال حدود ۵۰ از اين مدل سمعک تجويز شود در حالي که تعداد تجويز سمعک هاي مرسوم بيش از ۳۰۰ هزار عدد است.

سمعک عینکی

انواع سمعک استخواني:

سمعک هاي استخواني به چهار دسته تقسيم مي شوند:

  1. سمعک استخواني تلي
  2. سمعک استخواني هد باندي
  3. سمعک استخواني عينکی
  4. سمعک استخواني قابل کاشت با جراحي

که اين سمعک ها از جنبه تکنولوژي ساخت و قدرت يکسان هستند فقط شکل آنها متفاوت است.

 

سمعک هاي عينکي براي ۳ دسته از بيماران مناسب است:

بيماران با عفونت هاي شديد در گوش مياني و گوش خارجي:

گاهي بيماراني به کلينيک مراجعه مي کنند و از ترشحات دائمي گوششان شکايت مي کنند. اين بيماران با درمان دارويي به نتيجه ايي نرسيده اند و به علت وجود ترشحات زياد در گوش دچار افت شنوايي مي شوند. در اين بيماران اگر از سمعک هاي مرسوم استفاده کنيم ترشحات وارد سمعک مي شود و بااعث سوختن سمعک مي شود. به همين دليل لازم است از سمعک استخواني استفاده کنند.

 

بيماران با کري کامل يک طرف از گوش:

در اين بيماران عمدتا از مشکل جهت يابي و عدم درک گفتار از سمت گوش ناشنوا شکايت دارند که در اين حالت مي توان به کمک سمعک استخواني مشکلات بيماران را حل کرد. در اين بيماران سمعک صدا را از سمت گوش ناشنوا دريافت مي کند و مستقيما از سمت گوش ناشنوا و از طريق استخوان صدا را حلزون گوش سالم انتقال مي دهد.

 

بيماراني که دوست ندارند سمعک در داخل گوش يا بر روي گوششان ديده شود:

گاهي بيماراني به کلينيک مراجعه مي کنند که علاقه ايي به گذاشتن سمعک ندارند در اين بيماران هيچ کدام از دو مشکل توضيح داده شده در بالا ديده نمي شود و تنها بحث زيبايي سمعک مطرح است. در اين بيماران با کمک سمعک استخواني عينکي ميتوان مشکل بيماران را حل نمود.

 

نمونه ايي از سمعک عينکی در بالا نشان داده شده است.

 

قيمت سمعک عينکی:

سمعک عينکي در ايران معمولا قيمتي بين ۶ الي ۸ ميليون دارد که خوشبختانه در کلينيک سمعک نجوا بيش از ۳۰ سمعک عدد سمعک عينکي در سال تجويز مي شود. همچنين اگر از نظر مالي در خريد اين سمعک مشکل داريد در کلينيک سمعک نجوا مي توانيد در قالب اقساط بدون بهره سمعک عينکي دريافت کنيد.

آیا میدانید قویترین سمعک پشت گوشی دنیا کدام است؟

لازم به ذکر مشاوره و تست سمعک عينکی در کلينيک سمعک نجوا کاملا رايگان است.

 

 

 

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس با نجوا